Błędy popełniane przez kobiety

Różnice między kobietami a mężczyznami powodują, że zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, że partner może mieć inne niż my potrzeby, dlatego chcąc go uszczęśliwić, dajemy mu często to, czego same od niego oczekujemy. W ten sposób nieświadomie go zniechęcamy. W dłuższej perspektywie takie działanie może powodować frustrację, wzajemną niechęć i urazę.

Czego powinny unikać kobiety?

Nie staraj się go zmienić i kontrolować. Mężczyzna słysząc, że kobieta nie akceptuje go, zniechęca się do jakichkolwiek zmian. Najczęściej Panowie chcą się zmieniać, ale nie mogą czuć nacisku i przymusu ze strony partnerki, gdyż jedną z rzeczy, której pragną najbardziej, jest akceptacja.

Nie zarzucaj swojego ukochanego radami. Nie mów mu, co ma robić. Nie próbuj za wszelką cenę pomagać mężczyźnie, wtedy kiedy on nie prosi Cię o pomoc. Panowie często w takich sytuacjach czują, że chce się ich naprawiać i że to, co robią, nie jest wystarczająco dobre. Mężczyźni chcą, by ich kobiety ufały ich dobrym intencjom i wierzyły w to, że Panowie doskonale radzą sobie samodzielnie w trudnych sytuacjach.

Przestań narzekać na to, czego nie zrobił. Pamiętaj, aby przede wszystkim dostrzegać to, co robi dla Ciebie. Mężczyzna, który jest doceniany i chwalony, może poczuć się kochany. Jeśli wytykasz mu jego błędy, nie widząc jego dokonań, nie dziw się, że w pewnym momencie najzwyczajniej przestanie się starać.

Nie krytykuj go. Uważaj na to, aby nie oceniać ukochanego w zbyt surowy i krytyczny sposób. Staraj się raczej mówić o tym, czego od niego potrzebujesz, i akcentuj to, co w nim lubisz i co Ci się podoba w jego zachowaniu, a jest bardzo duża szansa, że właśnie na tym będzie teraz skupiał swoją uwagę. Mężczyzna, kiedy jest krytykowany przez partnerkę, ma wrażenie, że ona go już nie kocha. To zaś, czego potrzebuje, aby się dla niej poświęcać, to przede wszystkim słowa podziwu dla jego prawdziwych zalet.

Porozmawiaj o tym na Forum Psychologia »
Lubię to!
0
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Czy ratować ten związek?

Witam,mam dosc powazny problem i tkwie w depresji. Jestem w zwiazku od 3 lat.Milosc obustronna...

mgr Paulina Stolorz Porady udziela mgr Paulina Stolorz mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
Czy mam szansę uratować mój związek?

Mam na imię Anna, mam 29 lat, jestem mężatką od siedmiu lat, mam sześcioletniego syna. Mąż...

mgr Paulina Stolorz Porady udziela mgr Paulina Stolorz mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
pokaż 5 następnych

Artykuły Konflikty w związku

Błędy rekrutacyjne
Kariera Błędy rekrutacyjne

Błędy rekrutacyjne mogą przytrafić się każdemu, bez względu na kompetencje, wykształcenie,...

Najczęstsze błędy żywieniowe
Zasady zdrowego odchudzania Najczęstsze błędy żywieniowe

Błędy podczas odchudzania powodują, że kilka tygodni głodzenia się, restrykcyjnej diety i ciągłego...

Fantazje i marzenia seksualne Najczęstsze błędy w seksie oralnym

Fellatio, czyli seks oralny dla mężczyzn, może dostarczyć twojemu partnerowi niesamowitych doznań, pod warunkiem, że unikniesz kilku błędów. Wbrew pozorom, podczas pieszczot oralnych łatwo o faux pas.

Błędy kobiet w łóżku
Problemy z seksem Błędy kobiet w łóżku

Błędy kobiet w łóżku to rzadko poruszana kwestia. Nie oznacza to, że każda kobieta to kochanka doskonała. Wiele pań popełnia bowiem podstawowe błędy w łóżku. Jakie niedociągnięcia są najczęstsze?

Sportowe błędy alergików
Ćwiczenia Sportowe błędy alergików

Alergia wziewna potrafi utrudnić życie, ale nie każdy wie, że ma wpływ także na aktywność fizyczną. Osoby uczulone na pyłki powinny zachować ostrożność podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Błędy młodych rodziców
Pielęgnacja niemowlęcia Błędy młodych rodziców

Opieka nad niemowlakiem nie należy do najłatwiejszych zadań, nic więc dziwnego, że rodzice nierzadko popełniają błędy podczas zajmowania się dzieckiem. Jakie błędy młodych rodziców są najczęstsze?

Składniki mineralne Witaminy dla kobiety

Witaminy są to związki bardzo ważne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Inne jest ich zapotrzebowanie w zależności od płci. Szczególnie ważne jest ich dostarczanie w trakcie ciąży.

Decyzja o rodzicielstwie Płodność kobiety

Zdolność do poczęcia dziecka jest inna dla każdej kobiety. Na szczęście istnieją sposoby na poprawę płodności kobiety. Jak zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę i na zdrowe dziecko?

Diety odchudzające Dieta dla kobiety

Osobom planującym wszystko z góry, łatwiej będzie schudnąć, gdy wyznaczą sobie cel,...

Dieta kobiety aktywnej
Diety odchudzające Dieta kobiety aktywnej

Dieta kobiety aktywnej powinna być dietą bez efektu jo-jo. Zrównoważona, zdrowa dieta daje energię, a równocześnie pozwala chudnąć.

pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij