Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Pokaż kategorie

Brak orgazmu

Brak orgazmu to innymi słowy anorgazmia. Nie jest to często występujący problem z seksem, chociaż dość trudno stwierdzić, ile osób tak naprawdę cierpi na taką dolegliwość. Anorgazmia u mężczyzn i kobiet nie oznacza braku pociągu seksualnego, a niemożność osiągnięcia orgazmu mimo prawidłowego poziomu libido. Aby orgazm się pojawił, należy wykryć oraz wyleczyć czynnik powodujący anorgazmię, który może być zarówno problemem natury psychicznej jak i hormonalnej czy fizjologicznej. Niektóre leki mogą powodować problemy ze szczytowaniem.

1. Brak orgazmu u kobiet

Anorgazmia to problem oznaczający, że kobieta czuje podniecenie i pożądanie w czasie stosunku, nie jest tylko w stanie osiągnąć pełnej satysfakcji seksualnej. Przyczyną nie jest zbyt krótki stosunek lub brak uczuć w stosunku do partnera, a inne czynniki psychologiczne, anatomiczne i fizjologiczne.

Problemy z seksem u kobiet najczęściej mają podłoże psychiczne. Mogą być wywołane traumatycznymi przeżyciami związanymi z seksem lub inicjacją seksualną, potrzebami homoseksualnymi, problemami w związku, a także wychowaniem ukazującym seks jako coś złego i obrzydliwego.

Brak orgazmu pochwowego nie jest w wielu przypadkach powodem do niepokoju, szczególnie jeśli kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm inaczej, np. poprzez stymulację łechtaczki. Orgazmu pochwowego, czyli głębokiego, trzeba się w wielu przypadkach nauczyć. Duże znaczenie ma związek z kochającym i czułym partnerem oraz odpowiednio długie pieszczoty przed samym stosunkiem.

Brak orgazmu łechtaczkowego oraz głębokiego może być wywołany zmianami poporodowymi, brakiem kurczliwości mięśnia Kegla, zaburzeniami neurologicznymi, menopauzą. Jeśli chodzi jednak o menopauzę, to dystrofia oraz suchość pochwy wywołane spadkiem hormonów mogą być leczone za pomocą HTZ - hormonalnej terapii zastępczej, na którą decyduje się coraz więcej kobiet.

Kobiecy orgazm może być poważnie utrudniony przez jeszcze inne czynniki:

Ból w trakcie stosunku może być wywołany zakażeniami bakteryjnymi, grzybiczymi, pierwotniakowymi, zapaleniami, chorobami, wadami anatomicznymi, uczuleniami  i wieloma innymi czynnikami. Ważne jest, aby kobieta przyznała się do odczuwanych objawów i zgłosiła się z nimi do lekarza ginekologa. W przeciwnym wypadku bolesne współżycie może wywołać u kobiety uraz do seksu, problemy z podnieceniem i zanik libido.

2. Brak orgazmu u mężczyzn

Orgazm przychodzi z reguły łatwiej i bardziej naturalnie mężczyznom. Zaburzenia orgazmu mężczyzn pojawiają się rzadziej niż u kobiet. Organiczne przyczyny braku orgazmu u mężczyzn to:

  • problemy neurologiczne,
  • uszkodzenia rdzenia kręgowego,
  • uszkodzenia kręgosłupa,
  • obniżenie poziomu testosteronu,
  • wady anatomiczne w obrębie narządów płciowych,
  • stan po zabiegach dotyczących narządów płciowych.

Psychiczne przyczyny braku orgazmu u mężczyzn:

Zaburzenia orgazmu mogą się pojawić także w wyniku palenia papierosów i nadużywania alkoholu i innych używek. Problemy z orgazmem pojawiają się także w czasie zażywania niektórych leków.

Anna Szozda,
Komentarze (5)
~Maaja
~Maaja

Mam takie pytanie. Kochałam się z moim chłopakiem podczas dni płodnych i on się we mnie spuścił a ja nie byłam podniecona i takie pytanie czy ja mogę zajść w ciąże?

Odpowiedz
~znawca
~znawca

@~Maaja Taka możliwość jest niemożliwa! W ciążę zachodzi się wyłącznie, gdy kobieta jest podniecona. Jeżeli byłaś choć trochę wilgotna, to masz przesrane.

Odpowiedz
natasza321
natasza321

tak jest to możliwe ja w ten sposób zaszlam w ciąże a teraz mam słodkiego synka

Odpowiedz
~kamil
~kamil

Witam, mam problem, ponieważ od zbyt częstej masturbacji nie mogę dojść z dziewczyną ani oralnie, ani klasycznie. Pytanie jak mogę zwiększyć czułość członka na bodźce?

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Brak orgazmu - najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Artykuły Brak orgazmu
Brak orgazmu

Brak orgazmu u mężczyzn

(...) tej przypadłości. Nie warto czekać bezczynnie, aż wszystko wróci do normy. Długotrwały brak orgazmu jest frustrujący i może prowadzić ... do zwalczania tej dolegliwości. Leczenie zależy od czynników wywołujących niezdolność spełnienia podczas stosunku. Jeśli brak orgazmu ... na ten temat działają jeszcze gorzej na zestresowanego partnera. Panie powinny pamiętać, że brak orgazmu u faceta to nie koniec...

Brak orgazmu

Wytrysk bez orgazmu

(...) bez orgazmu. Przyczyny wytrysku bez orgazmu Brak orgazmu w czasie wytrysku najczęściej występuje u mężczyzn, ale kobiety również mogą ... się także na skutek niskiego poziomu testosteronu w organizmie. Niekiedy za brak orgazmu odpowiedzialny jest wcześniejszy uraz ... neurologicznych oraz badań krwi zdarza się bardzo rzadko. Leczenie braku orgazmu Brak orgazmu jest dla większości mężczyzn powodem ... oraz innych medykamentów. Zasadniczo wskazane jest połączenie leczenia dolegliwości fizycznych z terapiami psychologicznymi. Brak orgazmu w...

Brak orgazmu

Problemy z orgazmem

Problemy z orgazmem

(...) regularnych kontaktów płciowych z partnerem. Brak orgazmu niejednej z pań spędza sen z powiek. Co jest przyczyną niemożności ... snu). Brak orgazmu – inaczej anorgazmia; zaburzenie może mieć charakter pierwotny, kiedy do orgazmu nie dochodzi nigdy ... nie zależy od partnera i typu pobudzenia, a także anorgazmię sytuacyjną, kiedy brak orgazmu dotyczy współżycia z konkretną osobą. Brak ... prawidłowo pod względem czasu trwania i typu pobudzenia, a mimo to orgazm nie występuje. Czasem brak orgazmu podczas stosunku...

Życie intymne

Zaburzenie lękowe

(...) na bodźce seksualne, brak orgazmu, czy ból podczas stosunku, odgrywa lękowe oczekiwanie niepowodzenia, traktowanie...

Jak osiągnąć rozkosz?

Fakty i mity o kobiecym orgazmie

Fakty i mity o kobiecym orgazmie

(...) podkreślić, że brak orgazmu nie oznacza, że kobieta jest oziębła. Na szczytowanie wpływać może stres, zmęczenie, różnego...

Jak osiągnąć rozkosz?

Orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy

(...) podlega kobiecy punkt G znajdujący się na przedniej ścianie pochwy. Brak orgazmu pochwowego można „wyleczyć”,...

Nerwica i lęki

Neurastenia

Neurastenia

(...) lędźwiowej, zaburzenia jelitowe, spadek libido, trudności seksualne, problemy z erekcją, oziębłość seksualna, pochwica, brak orgazmu...

Problemy z seksem

Strach przed seksem

(...) molestowanie seksualne,   brak satysfakcji z seksu – ból podczas zbliżeń, pochwicę, brak orgazmu, zaburzenia...