Brak orgazmu

Brak orgazmu to innymi słowy anorgazmia. Nie jest to często występujący problem z seksem, chociaż dość trudno stwierdzić, ile osób tak naprawdę cierpi na taką dolegliwość. Anorgazmia u mężczyzn i kobiet nie oznacza braku pociągu seksualnego, a niemożność osiągnięcia orgazmu mimo prawidłowego poziomu libido. Aby orgazm się pojawił, należy wykryć oraz wyleczyć czynnik powodujący anorgazmię, który może być zarówno problemem natury psychicznej jak i hormonalnej czy fizjologicznej. Niektóre leki mogą powodować problemy ze szczytowaniem.

Spis treści:
 1. 1. Brak orgazmu u kobiet
 2. 2. Brak orgazmu u mężczyzn

1. Brak orgazmu u kobiet

Anorgazmia to problem oznaczający, że kobieta czuje podniecenie i pożądanie w czasie stosunku, nie jest tylko w stanie osiągnąć pełnej satysfakcji seksualnej. Przyczyną nie jest zbyt krótki stosunek lub brak uczuć w stosunku do partnera, a inne czynniki psychologiczne, anatomiczne i fizjologiczne.

Problemy z seksem u kobiet najczęściej mają podłoże psychiczne. Mogą być wywołane traumatycznymi przeżyciami związanymi z seksem lub inicjacją seksualną, potrzebami homoseksualnymi, problemami w związku, a także wychowaniem ukazującym seks jako coś złego i obrzydliwego.

Brak orgazmu pochwowego nie jest w wielu przypadkach powodem do niepokoju, szczególnie jeśli kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm inaczej, np. poprzez stymulację łechtaczki. Orgazmu pochwowego, czyli głębokiego, trzeba się w wielu przypadkach nauczyć. Duże znaczenie ma związek z kochającym i czułym partnerem oraz odpowiednio długie pieszczoty przed samym stosunkiem.

Brak orgazmu łechtaczkowego oraz głębokiego może być wywołany zmianami poporodowymi, brakiem kurczliwości mięśnia Kegla, zaburzeniami neurologicznymi, menopauzą. Jeśli chodzi jednak o menopauzę, to dystrofia oraz suchość pochwy wywołane spadkiem hormonów mogą być leczone za pomocą HTZ - hormonalnej terapii zastępczej, na którą decyduje się coraz więcej kobiet.

Kobiecy orgazm może być poważnie utrudniony przez jeszcze inne czynniki:

Ból w trakcie stosunku może być wywołany zakażeniami bakteryjnymi, grzybiczymi, pierwotniakowymi, zapaleniami, chorobami, wadami anatomicznymi, uczuleniami  i wieloma innymi czynnikami. Ważne jest, aby kobieta przyznała się do odczuwanych objawów i zgłosiła się z nimi do lekarza ginekologa. W przeciwnym wypadku bolesne współżycie może wywołać u kobiety uraz do seksu, problemy z podnieceniem i zanik libido.

2. Brak orgazmu u mężczyzn

Orgazm przychodzi z reguły łatwiej i bardziej naturalnie mężczyznom. Zaburzenia orgazmu mężczyzn pojawiają się rzadziej niż u kobiet. Organiczne przyczyny braku orgazmu u mężczyzn to:

 • problemy neurologiczne,
 • uszkodzenia rdzenia kręgowego,
 • uszkodzenia kręgosłupa,
 • obniżenie poziomu testosteronu,
 • wady anatomiczne w obrębie narządów płciowych,
 • stan po zabiegach dotyczących narządów płciowych.

Psychiczne przyczyny braku orgazmu u mężczyzn:

Zaburzenia orgazmu mogą się pojawić także w wyniku palenia papierosów i nadużywania alkoholu i innych używek. Problemy z orgazmem pojawiają się także w czasie zażywania niektórych leków.

Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Lubię to!
0

Komentarze (4)

Wyloguj
~Maaja
~Maaja

Mam takie pytanie. Kochałam się z moim chłopakiem podczas dni płodnych i on się we mnie spuścił a ja nie byłam podniecona i takie pytanie czy ja mogę zajść w ciąże?

Odpowiedz
~znawca
~znawca

@~Maaja Taka możliwość jest niemożliwa! W ciążę zachodzi się wyłącznie, gdy kobieta jest podniecona. Jeżeli byłaś choć trochę wilgotna, to masz przesrane.

Odpowiedz
natasza321
natasza321

tak jest to możliwe ja w ten sposób zaszlam w ciąże a teraz mam słodkiego synka

Odpowiedz

20 najczęstszych porad

 1. Brak orgazmu u kobiety
 2. Brak orgazmu podczas stosunków z mężczyznami
 3. Brak orgazmu w trakcie stosunku z partnerem
 4. Jak sprawić, by partnerka miała orgazm pochwowy?
 5. Brak orgazmu u kobiety
 6. Brak orgazmu podczas stosunków z mężczyznami
 7. Brak orgazmu w trakcie stosunku z partnerem
 8. Jak sprawić, by partnerka miała orgazm pochwowy?
 9. Brak orgazmu u kobiety a zaburzenia erekcji
pokaż 5 następnych
+ Załóż wątek

Dyskusje na forum

~ Pytania do specjalistów 2 odpowiedzi Brak orgazmu u 28-latki ~:

dzien dobry mam 28 lat mieszkam z chlopakiem ale jeszcze nigdy nie mialam orgazmu ani z obecnym...

pokaż 5 następnych

Artykuły Brak orgazmu

Brak orgazmu u mężczyzn
Brak orgazmu Brak orgazmu u mężczyzn

(...) zmierzające do wyleczenia tej przypadłości. Nie warto czekać bezczynnie, aż wszystko wróci do normy. Długotrwały brak orgazmu ... zależy od czynników wywołujących niezdolność spełnienia podczas stosunku. Jeśli brak orgazmu ma związek z przyjmowanymi ... na ten temat działają jeszcze gorzej na zestresowanego partnera. Panie powinny pamiętać, że brak orgazmu u faceta to nie koniec...

Brak orgazmu Wytrysk bez orgazmu

(...) órzy mężczyźni doznają wytrysku bez orgazmu. Przyczyny wytrysku bez orgazmu Brak orgazmu w czasie wytrysku najczęściej występuje ... . Niekiedy za brak orgazmu odpowiedzialny jest wcześniejszy uraz rdzenia kręgowego. Przyczyną wytrysku bez orgazmu może być r ... . Leczenie braku orgazmu Brak orgazmu jest dla większości mężczyzn powodem do wstydu. Z tego względu opracowano kilka metod leczenia ... wskazane jest połączenie leczenia dolegliwości fizycznych z terapiami psychologicznymi. Brak orgazmu w trakcie wytrysku może...

Problemy z orgazmem
Brak orgazmu Problemy z orgazmem

(...) regularnych kontaktów płciowych z partnerem. Brak orgazmu niejednej z pań spędza sen z powiek. Co jest przyczyną niemożności ... i monotonia w życiu seksualnym, zmęczenie, stres, niedobór snu). Brak orgazmu – inaczej anorgazmia; zaburzenie może mieć ... anorgazmię sytuacyjną, kiedy brak orgazmu dotyczy współżycia z konkretną osobą. Brak orgazmu można podejrzewać w przypadku ... trwania i typu pobudzenia, a mimo to orgazm nie występuje. Czasem brak orgazmu podczas stosunku wynika z niewystarczającego...

Jak długo trwa stosunek?Odtwórz wideo
Brak orgazmu Jak długo trwa stosunek?

Długość stosunku seksualnego jest kwestią indywidualną obojga partnerów. Satysfakcja z rozkoszowania się ciałem partnera, zaspokojenie potrzeb to czynniki, które wpływają na udane życie seksualne. Dodatkowo, rozmowa o swoich ulubionych...

Czy można udawać orgazm?Odtwórz wideo
Brak orgazmu Czy można udawać orgazm?

Orgazm jest kojarzony z intensywnym odczuwanie rozkoszy fizycznej i psychicznej w chwili szczytowania seksualnego w wyniku odpowiedniej stymulacji okolic intymnych. Mężczyźni znacznie częściej niż kobiety doświadczają orgazmu, któremu towarzyszy...

OrgazmocentryzmOdtwórz wideo
Brak orgazmu Orgazmocentryzm

Orgazm w czasie stosunku seksualnego jest doznaniem, do którego dążą oboje partnerzy. Męskiemu doznaniu rozkoszy towarzyszy ejakulacja, natomiast kobiecemu silne emocje w wyniku stymulacji łechtaczki. Kobiety inaczej odbierają seks i mają inne...

Brak orgazmu u mężczyzn
Brak orgazmu Brak orgazmu u mężczyzn

Orgazm to ważny element współżycia. Jego brak to nie tylko powód do zmartwienia,...

Brak orgazmu Wytrysk bez orgazmu

Orgazm i wytrysk to dwa oddzielne procesy, które mogą zachodzić niezależnie od siebie....

Brak erekcji
Zaburzenia erekcji Brak erekcji

Brak erekcji to jedna z form impotencji, która może się także objawiać brakiem ejakulacji...

Brak snu blokuje wspomnienia!
Skutki bezsenności Brak snu blokuje wspomnienia!

Niewyspanie powoduje spadek koncentracji i zmęczenie. Ostatnio udowodniono także, że brak snu może zahamować proces tworzenia się wspomnień.

Depresja a choroby przewlekłe Brak wzroku a depresja

Inwalidzi wzroku nie są w pełni sprawni. Ich niepełnosprawność wynika z faktu, iż wiele podstawowych...

Seks w ciąży Brak ochoty na seks w ciąży

Ciąża może być powodem unikania zbliżeń przez kobietę. To naturalne i zrozumiałe, zwłaszcza w przypadku występujących ciążowych dolegliwości.

Brak porannego wzwodu
Zaburzenia erekcji Brak porannego wzwodu

Poranny wzwód jest zdrowym i zupełnie normalnym objawem doświadczanym przez większość...

Przyczyny depresji Brak perspektyw a depresja

Każdy człowiek tworzy w swojej psychice plany i marzenia, które chciałby zrealizować...

pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij