Trwa ładowanie...

Co to jest opalanie natryskowe?

Avatar placeholder
24.07.2015 07:15
Co to jest opalanie natryskowe?
Co to jest opalanie natryskowe?

Regularne wystawianie ciała na działanie promieniowania UV, którego źródłem jest zarówno słońce, jak i lampy w solarium, może prowadzić do powstania oparzeń słonecznych, a nawet do chorób nowotworowych skóry. Sztuczna opalenizna w sprayu jest najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem na uzyskanie brązowej skóry, a spośród wszystkich jej rodzajów opalanie natryskowe daje najtrwalszy efekt naturalnej opalenizny. Aby skóra jak najdłużej zachowała zdrowie i doskonały wygląd, należy zadbać o właściwą pielęgnację ciała po opalaniu.

spis treści

1. Jak się opalać?

Opalanie natryskowe nie wykorzystuje promieniowania UV, a mimo wszystko zapewnia natychmiastowy efekt brązowej skóry. Głównym aktywnym składnikiem preparatów stosowanych w salonach urody jest bezpieczny i łagodny dla skóry dihydroksyaceton (w skrócie DHA). Zabieg opalania natryskowego wykonywany jest za pomocą instrumentu wielkości długopisu, który rozprowadza preparat bezpośrednio na skórze. Następnie, wskutek oddziaływania DHA na aminokwasy skóry, pobudzone zostaje wydzielanie melaniny, czyli związku odpowiedzialnego za brązowienie skóry. Spray jest w stanie pokryć nawet trudno dostępne miejsca, takie jak łokcie, stopy czy linię włosów. Jest to niezwykle szybki i wygodny sposób na zdobycie opalenizny – jeden zabieg daje efekt porównywalny do koloru skóry otrzymanego po sześciu sesjach na łóżku opalającym.

Wybierając odpowiedni gabinet kosmetyczny, zwróć uwagę na kwalifikacje i doświadczenie pracowników w wykonywaniu zabiegu opalania natryskowego. Cena nie zawsze odpowiada jakości zabiegu, dlatego powinnaś zaufać salonowi o potwierdzonej reputacji, najlepiej poleconemu przez jego zadowolone użytkowniczki. Podczas opalania zachowaj środki ostrożności, dzięki którym zabieg przebiegnie bez komplikacji i niepowołanych konsekwencji dla zdrowia i urody.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
  • Przed opalaniem natryskowym

Przed zabiegiem weź prysznic i wykonaj peeling ciała, dzięki któremu usuniesz resztki perfum, dezodorantów, balsamu do ciała i pozostałych substancji osadzających się na powierzchni skóry. Pozostałości kosmetyków mogą stanowić barierę dla opalenizny z sprayu, utrudniając jej wniknięcie w głąb skóry. Usuń wszelką biżuterię oraz ubrania i postaraj się uniemożliwić ich kontakt ze skórą przez kilka godzin po zabiegu.

  • W trakcie opalania natryskowego

Podczas zabiegu użyj papierowych ręczników lub materiału (np. bielizny), aby zakryć wszelkie obszary skóry, których nie chcesz opalić. Tatuaże, szczególnie te jaśniejsze, wchodząc w kontakt z preparatem do opalania mogą ulec przyciemnieniu. Jednak efekt ten jest tylko tymczasowy i w ciągu kilku kolejnych dni tatuaż powinien odzyskać naturalną barwę. Jeżeli chodzi o DHA, może on zostać użyty na każdą część ciała i skutecznie pokrywa piegi, przebarwienia skóry i blizny. Preparat można stosować nawet w celu zakrycia łysych obszarów skóry głowy. Środek używany do opalania natryskowego wnika w głąb skóry przez kilka godzin po wykonaniu zabiegu, dlatego przez ten czas najlepiej nosić luźne ubrania.

  • Po opalaniu natryskowym

DHA zostawia ślady na bawełnie, jedwabiu, nylonie, dlatego po zabiegu nie powinnaś nosić ubrań wykonanych ze wspomnianych materiałów. Jeżeli jednak zdarzy ci się zaplamić strój, ślady wywabisz za pomocą wody i roztworu wybielacza tlenowego.

2. Zabiegi pielęgnacyjne po opalaniu natryskowym

Po wniknięciu opalenizny w głąb skóry, kolor nie zmywa się wraz z wodą i mydłem, jednak powoli blaknie w miarę ścierania się wierzchnich warstw naskórka. W zależności od typu skóry i koloru karnacji, może zaistnieć konieczność powtarzania zabiegu w celu uzyskania upragnionej barwy ciała. Jeżeli jednak chcesz pozbyć się sztucznej opalenizny, pocieraj delikatnie skórę gąbką do kąpieli. Kolor nie zniknie od razu, jednak dzięki regularnie powtarzanemu zabiegowi skóra stopniowo się rozjaśni.

Po zabiegu poleca się stosowanie utrwalaczy opalenizny przez trzy kolejne dni, a także nawilżanie skóry zapobiegające złuszczaniu się naskórka. Pamiętaj również, że opalona skóra jest wciąż podatna na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego, dlatego warto zabezpieczyć ją balsamem z filtrem SPF.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze