Fryzury krótkie z grzywką

Fryzury krótkie z grzywką, mimo iż nie zawsze są na topie, mogą dodać kobiecie wiele uroku. Krótkie włosy są bardzo podatne na układanie i modelowanie, a poza tym taka fryzura jest bardzo wygodna, szczególnie latem. Kobieta z krótszymi włosami może zdecydować się na grzywkę, która ładnie podkreśli kolor i kształt oczu oraz ich oprawę. Ta fryzura damska musi być dopasowana do konkretnego rodzaju twarzy. Trzeba uważać, by krótkie cięcie z grzywką nie uczyniło naszej twarzy zbyt pociągłej lub przeciwnie – zbyt okrągłej.

Spis treści:
  1. 1. Dla kogo modne krótkie fryzury z grzywką?
  2. 2. Jak układać fryzury krótkie z grzywką?
  3. 3. Jakie są rodzaje fryzur krótkich z grzywką?

1. Dla kogo modne krótkie fryzury z grzywką?

Fryzury krótkie z grzywką nie każdej kobiecie pasują. Krótka fryzura damska najczęściej jest polecana posiadaczkom okrągłego kształtu twarzy. Jednak powinny one wystrzegać się długich grzywek. Długa grzywka sprawi, że buzia stanie się jeszcze bardziej wypukła. Osoby o twarzy określanej jako „pyzowata” nie muszą rezygnować z grzywek, lecz powinny być one być krótsze i cieniowane. Do krótkich włosów możesz także wybrać grzywkę asymetryczną, która nada wyraz całemu uczesaniu. Asymetryczna grzywka będzie także idealnie pasowała do twarzy o kształcie trójkątnym, ewentualnie może ona być prosta, lecz zaczesywana wraz z przedziałkiem. Jeśli masz włosy cienkie lub kręcone, krótka fryzura będzie dobrym wyborem, jednak zrobienie grzywki może być ryzykowne. Aby zapanować nad taką fryzurą, będziesz musiała poświęcić sporo czasu.

2. Jak układać fryzury krótkie z grzywką?

Wszystkie damskie fryzury mogą przybierać różne formy. Fryzury krótkie z grzywką dają swoim posiadaczkom mniej możliwości niż fryzury długie. To jednak nie oznacza, że nie mogą one często zmieniać uczesania. Kobieta zmienną jest, a tapirowane kosmyków, prostowanie, kręcenie, falowanie, kształtowanie pazurków mogą urozmaicić także krótszą fryzurę. A jeśli zabraknie ci pomysłu na ułożenie ciekawej fryzury, możesz zaczesać włosy do góry, podpiąć grzywkę wsuwkami lub po prostu założyć opaskę. Warto również pokreślić fryzurę ciekawym kolorem włosów pasującym do karnacji i oczu kobiety. Ciekawym pomysłem będzie zrobienie balejażu lub pasemek. Jednak nie będą one pasowały do włosów bardzo krótkich. Odważniejsze panie mogą zdecydować się na wygolenie fragmentu włosów, na przykład przy karku lub z boku głowy, przeciwnej do tej, przy której znajduje się grzywka. 

3. Jakie są rodzaje fryzur krótkich z grzywką?

Fryzura krótka z grzywką to ogólne pojęcie, pod którym kryje się całe bogactwo form i fantazji, które podpowiada, jak można się uczesać, mając taki rodzaj włosów.

  • fryzura à la Beatlesi – swoim wyglądem fryzura ta przypomina uczesanie muzyków z legendarnej brytyjskiej grupy muzycznej; w uczesaniu tym nie ma przedziałka, a grzywka i pozostała część włosów wychodzi od środka głowy; z przodu włosy powinny być nieco dłuższe i przy końcach bardziej pocieniowane niż z tyłu i koniecznie wyprostowane;
  • krótkie cięcie z grzywką zwane „na kujona” - włosy są dość krótko obcięte i ułożone według bardzo niesymetrycznego przedziałka, tak by po jednej stronie znajdowało się ich zdecydowanie więcej; we fryzurze „na kujona” grzywka powinna sięgać do ucha i być ułożona na bok, a nie na czoło;
  • asymetryczne cięcie – na stronie, po której znajduje się grzywka, włosy powinny być zdecydowanie dłuższe od strony przeciwnej; można je prostować, podkręcać, delikatnie falować;
  • włosy założone za uszy – krótkie cięcie do długości uszu, wykonane tak, by włosy dało się założyć za uszy; grzywka odcięta krótko na bok, delikatnie wycieniowana;
  • długa prosta grzywka – pasuje do każdej długości włosów, zarówno do tych sięgających uszu, jak i ramion;
  • mocne wycieniowanie – włosy i grzywka są wycieniowanie tak, by tworzyły efekt „artystycznego” potargania.

Damskie fryzury krótkie z grzywką przykuwają wzrok zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Mogą być one równie lub nawet bardziej kobiece i atrakcyjne niż długie lub półdługie fryzury.

 

Porozmawiaj o tym na »
Lubię to!
0
Komentarze
Wyloguj

Artykuły Fryzury krótkie

Krótkie fryzury bez grzywki - galeria
Fryzury krótkie Krótkie fryzury bez grzywki - galeria

(...) czy żelu, żeby stworzyć coś ciekawego na głowie. Fryzury krótkie bez grzywki nie muszą oznaczać męskiego cięcia na jeża, mogą...

Dobór fryzury Fryzury krótkie

Damskie fryzury krótkie nie pasują do każdego typu urody i nie do każdego kształtu twarzy....

Fryzury półdługie Fryzury półdługie z grzywką

Makijaż i fryzura to dwie rzeczy, o które dba większość pań. Odpowiednie cięcie może doskonale...

Modne fryzury krótkie
Fryzury krótkie Modne fryzury krótkie

Modne fryzury krótkie są prawie każdego roku inne, bo moda na fryzury zmienia się bardzo często. Niestety, nie zawsze krótkie włosy pasują każdej kobiecie. Fryzura powinna być dopasowana do twarzy.

Fryzury krótkie bez grzywki
Fryzury krótkie Fryzury krótkie bez grzywki

Fryzury krótkie bez grzywki wcale nie muszą oznaczać męskiego cięcia na jeża. Krótkie włosy...

Dobór fryzury Fryzury półdługie

Półdługie fryzury damskie są modne w każdym sezonie. Ścięcie włosów do takiej...

Dobór fryzury
Włosy Dobór fryzury

Dobrze dobrana fryzura do twarzy może wiele zmienić w wyglądzie. Odpowiedni dobór fryzury...

Fryzury długie
Dobór fryzury Fryzury długie

Wydaje się, że fryzury na długie włosy to dziesiątki, jeśli nie setki możliwości. Jednak wiele...

Fantazje i marzenia seksualne Fryzury intymne

Depilacja intymna jest obecnie powszechnie akceptowaną normą, szczególnie latem, gdy...

Fryzury długie Fryzury z kucykiem

Koński ogon jest ponadczasową fryzurą damską odpowiednią dla różnych rodzajów i długości włosów. Wyróżniamy różne rodzaje fryzur z kucykiem, które nadają się na wiele okazji.

Dobór fryzury Fryzury dla cienkich włosów

Cienkie włosy to utrapienie niejednej kobiety. Jednak dzięki odpowiedniemu cięciu można optycznie zwiększyć objętość i grubość kosmyków. Jakie fryzury są najlepsze przy delikatnych włosach?

Fryzury półdługie Fryzury półdługie kręcone

Modne fryzury półdługie, kręcone są szczególnie popularne ostatnimi czasy. Decydują się na...

Fryzury krótkie Fryzury dla okrągłej twarzy

Dobrze dobrana fryzura podkreśla atuty kobiecej urody. W zależności od kształtu twarzy, czyli od tego, czy jest ona okrągła, czy pociągła, należy wybrać inny rodzaj cięcia.

Fryzury długie Fryzury dla kręconych włosów

Wbrew pozorom, z włosów kręconych można stworzyć wiele ciekawych fryzur. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie idealnego cięcia, które nada fryzurze kształt i podkreśli skręt loków.

pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij