Jak począć dziewczynkę?

Rodzice często chcieliby mieć wpływ na płeć dziecka. Choć nie jest to łatwe, jednak istnieją pewne wskazówki, których zastosowanie może zwiększyć szansę na poczęcie chłopca lub dziewczynki. Nie chodzi tutaj o przestrzeganie starych mitów, na przykład takich, że kobieta powinna jeść więcej słodkich rzeczy, aby począć dziewczynkę lub że wpływ na płeć dziecka ma konkretna pozycja seksualna, a raczej o sposoby podparte badaniami naukowymi. Jakie są zatem skuteczne metody planowania płci dziecka?

Spis treści:
  1. 1. Jak planować płeć dziecka?
  2. 2. Planowanie płci a orgazm kobiety
  3. 3. Planowanie płci metodą in vitro

1. Jak planować płeć dziecka?

Rodzice powinni być świadomi, że plemniki płci męskiej mają znaczący wpływ na płeć dziecka. Plemniki  „Y” są szybsze od plemników płci żeńskiej „X”, ale nie są tak wytrzymałe. Oznacza to, że nie przeżywają tak długiego okresu, jak plemniki żeńskie. Rodzice planujący poczęcie dziewczynki powinni współżyć dwa, trzy dni przed owulacją. Wtedy plemniki męskie zginą, a na czas jajeczkowania pozostaną żeńskie, które dotrą prosto do jajeczka. Po stosunku śluz kobiety może przechowywać plemniki, a w sprzyjających okolicznościach może dojść do zapłodnienia. Należy pamiętać, że plemniki męskie nie są w stanie przeżyć zbyt długo w śluzie pochwy. Przeżyciu męskich plemników nie służy uprawianie sportów, jak jazda na rowerze czy jazda na nartach. Giną one szybciej także wtedy, gdy kobieta często korzysta z sauny lub gorących kąpieli. Plemniki „X” są odporniejsze na powyższe warunki. Kobiety bardziej aktywne fizycznie mają większe szanse na poczęcie dziewczynki.

2. Planowanie płci a orgazm kobiety

Współżycie, które ma na celu poczęcie dziewczynki powinno zakończyć się brakiem orgazmu u kobiety. Środowisko pochwy jest kwaśne, orgazm zmienia je na zasadowe, które bardziej sprzyja plemnikom męskim. W środowisku kwaśnym mogą przeżyć jedynie plemniki żeńskie i zapewnienie takiego środowiska w pochwie po stosunku zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki. Warto wiedzieć, że okolice położone bliżej wejścia do pochwy są bardziej kwaśne niż te miejsca w pobliżu szyjki macicy. Jeśli rodzice zastanawiają się, jak począć dziewczynkę, powinni pamiętać, że penetracja nie powinna być zbyt głęboka, aby stworzyć bardziej sprzyjające warunki dla plemników żeńskich. Kobiety planujące ciążę po 30.-35. roku życia mają większe szanse na urodzenie córeczki, ponieważ wraz z wiekiem środowisko pochwy staje się kwaśniejsze.

3. Planowanie płci metodą in vitro

Metody planowania płci dziecka obrosły wieloma mitami i legendami. Przez długi czas kobietom, które zastanawiały się nad tym, jak począć córkę, polecano jedzenie jak największej ilości słodyczy. Uważano wówczas, że zwiększa to prawdopodobieństwo poczęcia dziewczynki. Nie sprawdziło się także lansowanie konkretnej pozycji seksualnej. Metodą skuteczną w 100% okazało się dopiero zapłodnienie in vitro. Choć nie jest to naturalna droga poczęcia dziecka i nadal nie jest refundowana z budżetu państwa, daje całkowitą pewność urodzenia chłopca lub dziewczynki. Rodzice, którzy nie mogą mieć dzieci w naturalny sposób i posiadają odpowiednie środki finansowe na metodę in vitro, mogą zadecydować o płci dziecka. Przed pobraniem plemników należy poinformować o chęci poczęcia na przykład dziewczynki.

 

Porozmawiaj o tym na Forum Ciąża i dziecko »
Lubię to!
0
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Czy można zaplanować płeć dziecka?

Witam! Czy na test owulacyjny P**** może mieć wpływ wkładka wewnątrzmaciczna? Czy zanim rozpocznę...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Jak zaplanować urodzenie dziewczynki?

Witam! Mam pytanie. Mam dwóch wspaniałych synków, ale marzę o dziewczynce. Zdecydowałabym...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
pokaż 5 następnych

Artykuły Planowanie płci dziecka

Jak począć chłopca?
Planowanie płci dziecka Jak począć chłopca?

Jak począć chłopca? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Ludzie od wieków...

Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij