Trwa ładowanie...

Jak urządzić funkcjonalną łazienkę dla dwojga?

 Magdalena Pietras
06.04.2023 15:48
Jak urządzić funkcjonalną łazienkę dla dwojga?
Jak urządzić funkcjonalną łazienkę dla dwojga?

Łazienka to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Spędzamy tam przynajmniej kilkanaście minut dziennie. Łazienka jest też często jedynym miejscem, w którym możemy poczuć się swobodnie i tak naprawdę sobą – bez makijażu czy wyjściowego stroju. Dlatego tak ważne jest, by podczas urządzania łazienki znaleźć takie rozwiązania, dzięki którym zarówno ty, jak i twój partner będziecie czuli się tam komfortowo.

spis treści

1. Jak ma wyglądać wasza łazienka?

Przyjęło się już, że łazienka jest przede wszystkim królestwem kobiety. Długie chwile spędzane przed lustrem wydają się być wystarczającym powodem do tego, aby urządzenie tego pomieszczenia powierzyć partnerce. Założenie takie jest jednak błędne.

Urządzenie łazienki, tak jak każdego innego pomieszczenia, powinno być owocem wspólnych ustaleń. Być może unikniemy dzięki temu w przyszłości wielu nieporozumień. Owszem, kobieta na pewno doskonale zajmie się estetyką tego wnętrza – doborem kolorów czy ozdób, ale to mężczyzna powinien zadbać o dobór najlepszych materiałów oraz sprzętu. Bardzo ważne, żeby wybór wanny czy prysznica lub urządzeń sanitarnych również uwzględniał preferencje zarówno partnera, jak i partnerki.

2. Wanna czy prysznic – oto jest pytanie

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

Jednym z najważniejszych dylematów, który pojawia się podczas urządzania łazienki, jest zdecydowanie się na prysznic bądź wannę. Każde z tych elementów wyposażenia ma swoje zalety oraz wady. Zacznijmy od plusów. Kabina prysznicowa nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Biorąc szybki prysznic, można znacznie zmniejszyć zużycie wody. Wanna zaś pozwala zrelaksować się po ciężkim, długim dniu pracy. Nie możemy zapominać również o tym, że jeśli pojawią się dzieci, najwygodniej będzie kąpać je w wannie. Przejdźmy teraz do minusów. Wadą prysznica jest przede wszystkim to, że jest mało komfortowym urządzeniem. Z kolei wanna zajmuje sporo miejsca, a używając jej każdego dnia, kilka razy w ciągu doby, z pewnością zwiększymy rachunki za wodę. Wybór nie jest łatwy, musimy więc wcześniej ustalić priorytety. Jeśli jednak nie będziemy mogli dojść do porozumienia, być może dobrym pomysłem będzie zamontowanie natrysku w wannie.

3. Wybieramy urządzenia sanitarne

Dłuższego zastanowienia wymaga również wybór urządzeń sanitarnych, takich jak umywalka, muszla klozetowa, bidet czy pisuar. Najważniejsze jest to, aby urządzenia te były naprawdę bardzo dobrej jakości. Mają nam przecież służyć jeszcze przez lata, więc w tym przypadku nie kierujmy się w pierwszej kolejności ceną. Ponadto należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Każdy z nas chciałby mieć łazienkę, w której mógłby się swobodnie poruszać, bez obawy o uderzenie się o umywalkę czy bidet. W trakcie urządzania być może okaże się, że nie potrzebujemy każdego z tych urządzeń. Aby więc bez potrzeby nie gromadzić sprzętów, warto zaopatrzyć się jedynie w te, które są nam absolutnie niezbędne.

4. Wystrój łazienki

Przed ostatecznym wyborem wystroju łazienki, warto szczerze porozmawiać o swoich oczekiwaniach oraz potrzebach. Dobrym pomysłem jest wspólne przeglądanie propozycji sprzedawców. Dzięki temu nie tylko wypracujemy kompromis, lecz także z pewnością zacieśnimy wzajemne relacje. Nie zapominajmy o tym, że nic tak nie łączy, jak wspólny wysiłek.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze