Trwa ładowanie...

Zastosowanie Aconitum (tojad)

Avatar placeholder
05.09.2013 13:49
Zastosowanie Aconitum (tojad)
Zastosowanie Aconitum (tojad)

Aconitum, inaczej nazywany tojadem lub mordownikiem, to gatunek trujący, ale równocześnie uznawany za leczniczy, zarówno w homeopatii, jak i w ziołolecznictwie. Ta pięknie kwitnąca roślina w Polsce znajduje się pod ochroną. W starożytności Aconitum był używany jako trucizna. Zatruwano nim strzały i miecze, z jego użyciem wykonywano egzekucje i popełniano samobójstwa. Według legend, Arystotelesa otruto właśnie trucizną, zawierającą Aconitum.

spis treści

1. Działanie uspokajające Aconitum

Ostrożnie dozowany Aconitum może być stosowany w leczeniu wielu problemów zdrowotnych. Jego niewielka ilość uspokaja i spowalnia pracę serca. Dzięki takim właściwościom, jest z powodzeniem używany do łagodzenia niepokoju i niektórych problemów z sercem.

Aconitum uspokaja nie tylko serce. Homeopatia używa go także do leczenia bezsenności i napięcia nerwowego, a nawet ataków paniki czy astmy. Należy jednak zawsze pamiętać o ostrożnym dozowaniu.

2. Działanie znieczulające tojadu

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Odpowiednio przetworzony Aconitum używany bezpośrednio na skórę znieczula. Dlatego używa się go przy artretyzmie i reumatyzmie jako środek przeciwbólowy. Pomaga również przy łagodzeniu objawów takich chorób, jak:

  • rwa kulszowa,
  • bóle korzonków,
  • różnego rodzaju nerwobóle.

3. Inne działanie Aconitum

Ze względu na działanie chłodzące, tojad pomaga także w pozbyciu się chorób, związanych z gorączką:

4. Skutki uboczne stosowania tojadu

W zbyt dużych dawkach Aconitum może spowodować:

Dlatego zawsze należy trzymać się zalecanych dawek, a leczenie z pomocą tojadu powinno odbywać się pod kontrolą lekarza homeopaty.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze