Trwa ładowanie...

Makijaż emo

Avatar placeholder
25.11.2014 15:08
Makijaż emo
Makijaż emo

Subkultura młodzieżowa emo do podkreślenia swojej indywidualności używa nie tylko konkretnego rodzaju słuchanej muzyki i odrębnego światopoglądu, ale także buduje swój wizerunek za pomocą stroju i specyficznego makijażu. Typowy make-up emo opiera się na intensywnym makijażu oczu, wykonanym ciemnymi cieniami do powiek. Ciekawostką jest to, że przedstawiony poniżej make-up oczu zastosuje zarówno żeński, jak i męski przedstawiciel subkultury emo. Jak prawidłowo wykonać makijaż twarzy, oczu i ust w stylu emo?

spis treści

1. Makijaż twarzy

Jeżeli posiadasz czystą cerę wolną od trądziku, możesz oszczędzić sobie trudu nakładania podkładu do twarzy. W przeciwnym wypadku, makijaż twarzy zacznij od zastosowania korektora na problematyczne obszary skóry. Następnie, nanieś na twarz podkład. Istnieją dwa sposoby na stworzenie makijażu twarzy w stylu emo – pierwszy polega na wykonaniu naturalnego make-upu za pomocą podkładu dopasowanego do koloru cery, natomiast drugi obejmuje użycie kosmetyku o jeden lub dwa tony jaśniejszego, co znacznie ułatwia podkreślenie oczu, które są centralnym elementem makijażu emo.

Korektor do twarzy należy nałożyć punktowo na wypryski, a następnie za pomocą opuszków palców wklepać w skórę. Ważne jest, aby kolor kosmetyku współgrał z naturalną barwą skóry. Korektor można nałożyć również pod oczami, aby zatuszować ciemne cienie. Podkład w płynie stosuje się przed nałożeniem korektora, natomiast kosmetyki o konsystencji stałej nakładamy na korektor. Podkład rozprowadzisz wilgotną gąbeczką – w ten sposób kosmetyk nie wniknie w głąb materiału i równo pokryje całą twarz. Nanieś niewielką ilość kosmetyku na gąbeczkę, a następnie rozprowadź, zaczynając od centralnej części twarzy i kierując się na zewnątrz. Jeżeli nie chcesz przesadzić z makijażem i stosujesz kosmetyk zbliżony odcieniem do koloru karnacji, nanieś podkład tylko w miejscach, gdzie koloryt skóry jest nierówny. Gdy stosujesz kosmetyki jaśniejsze, nieunikniona jest aplikacja podkładu na całą twarz.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

W większości przypadków do wykonania makijażu emo nie użyjesz różu do policzków, jeżeli jednak chcesz dodać twarzy koloru, ogranicz ilość kosmetyku do minimum. Wybierz jasny odcień dopasowany do barwy, którą przybierają policzki po lekkim wysiłku. W przypadku suchej skóry użyj różu w kremie, natomiast dla cery tłustej najlepszą opcją będzie róż w pudrze. Róż do policzków nakładamy po zakończeniu makijażu twarzy i oczu. Jeżeli stosujesz róż w pudrze, nanieś kosmetyk na pędzel do makijażu i pozbądź się nadmiaru kosmetyku, zanim nałożysz go na kości policzkowe. Róż w kremie nakładaj na policzki środkowym palcem.

2. Makijaż oczu

Makijaż oczu w stylu emo najczęściej opiera się na cieniach czarnych lub smoky eyes, które ułatwiają podkreślenie koloru oczu. Pierwszym krokiem w makijażu oczu są cienie do powiek. Zacznij od przyprószenia powiek sypkim pudrem, dzięki czemu unikniesz wałkowania się koloru w zagłębieniach skóry i zapewnisz makijażowi trwałość. Jeżeli chcesz użyć jaśniejszego koloru jako bazy, nanieś cień pędzlem do makijażu od łuku brwiowego, aż po linię rzęs. Głównym kolorem pokryj całą powiekę, zatrzymując się na jej zgięciu, w którym to miejscu należy zmieszać obie barwy pędzelkiem.

Jeżeli nie dążysz do naturalnego wyglądu, postaw na intensywny makijaż z wyraźną kreską. Używając kredki do oczu, nie otrzymasz równie drapieżnego wyglądu, co po zastosowaniu eyelinera w płynie. W większości przypadków do makijażu emo wykorzystuje się czarny kosmetyk, jednak możesz posłużyć się również eyelinerem w innym kolorze. Kreskę najlepiej rysować po nałożeniu cienia do powiek i przed wytuszowaniem rzęs. Zacznij od narysowania kreski na górnej powiece tuż przy linii rzęs – w ten sposób sprawisz, że rzęsy wydadzą się dłuższe. Aby stworzyć intensywny makijaż, zaznacz grubszą linię. Następnie odczekaj kilka minut, aż eyeliner całkowicie zaschnie i otwórz przymrużone oko (na przymkniętej powiece najłatwiej narysować równą kreskę). Te same kroki powtórz przy wykonywaniu makijażu dolnej powieki. Wszelkie błędy w makijażu usuniesz za pomocą wacika nasączonego płynem do demakijażu oczu.

Często dla stworzenia efektu spektakularnego spojrzenia używa się sztucznych rzęs. Dla tych, które nie mają wystarczających pokładów cierpliwości idealnym rozwiązaniem okaże się czarny tusz do rzęs. Spośród szerokiej gamy tuszów wybierz produkt o działaniu wydłużającym. Zacznij od podkręcenia włosków i trzymając szczoteczkę tuszu równolegle do linii rzęs, nałóż kosmetyk, zaczynając od spodu rzęs, kierując się od strony powieki w kierunku końcówek włosków. Pozwól wyschnąć pierwszej warstwie tuszu, a następnie nałóż drugą warstwę koloru. Jeżeli rzęsy się skleją, rozdziel je za pomocą grzebyka do rzęs, a w przypadku, gdy nałożyłaś zbyt grubą warstwę tuszu, nadmiaru pozbędziesz się bibułką. Do makijażu dolnych rzęs użyj jednej warstwy tuszu.

3. Makijaż ust

W większości przypadków do makijażu ust nie używa się kolorowych pomadek, co najwyżej szminki w naturalnej tonacji. Z drugiej strony, wargi doskonale podkreślisz błyszczykiem do ust, który doda im połysku i odżywi wysuszone usta, a dodatkowo często posiada owocowy zapach lub smak. Zabieg nakładania błyszczyka nie jest skomplikowany. Zarówno kosmetyk w flamastrze, jak i w kulce rozprowadź dokładnie na powierzchni ust, pokrywając równomiernie górną i dolną wargę. Nie nakładaj zbyt grubej warstwy koloru, która zacznie zbierać się w kącikach ust. Błyszczykiem możesz również pokryć nałożoną wcześniej pomadkę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze