Trwa ładowanie...

Masaż ma-uri

Masaż ma-uri
Masaż ma-uri

Masaż ma-uri (mauri), określany także jako masaż polinezyjski, należy do masaży relaksacyjnych. Masaż polinezyjski został zaczerpnięty, jak sama nazwa wskazuje, z polinezyjskiego systemu uzdrawiania praktykowanego w Nowej Zelandii. Masaż mauri wykonywany jest tam przez ekspertów od uzdrawiania, sztuki masażu, rytuału i życia w zgodzie z naturą. Nazwa „mauri” oznacza „potomków Białego Światła”. Ten masaż odprężający jest skuteczną formą terapii, poza tym działa relaksująco i pozwala się odstresować.

spis treści

1. Masaż polinezyjski

Masaż ma-uri ma podwójne pochodzenie – Hawaje i Polinezję, dlatego też określa się go czasem także jako masaż hawajski bądź masaż lomi lomi nui. Wykorzystuje on elementy wiedzy starożytnych dotyczącej uzdrawiania. Odpowiednie elementy wiedzy zostały dopasowane do wymogów współczesnego świata. Masaż polinezyjski wykonuje się w sposób, w którym dominują taniec i polinezyjska muzyka. Poprzez te czynniki masażysta wprowadza osobę masowaną w specyficzny stan, w którym u pacjenta dochodzi do poprawy zdrowia, do naprawy stosunków z innymi ludźmi, środowiskiem i do pogodzenia z sobą. Na masaż ma-uri składają się: muzyka, rytm, energia i klimat tworzony między masażystą a pacjentem.

Masaż ma-uri to również masaż relaksacyjny i odprężający, nie tylko leczniczy. Ciało pacjenta jest otoczone dużym szacunkiem, masażysta wierzy, że jest to „świątynia ducha”. W trakcie masażu odkrywane są tylko te części ciała, które są poddawane zabiegowi. Masażysta posługuje się miękkim, naturalnym i przyjemnym dotykiem mięśniami przedramienia, który to dotyk ma przywrócić prawidłowy przepływ energii przez ciało. W ma-uri nie masuje się miejsc intymnych. Dotyk masażysty współgra z melodią płynącą w tle.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Masaż mauri

Masaż ma-uri oddziałuje na najważniejsze układy w naszym organizmie. Zwiększa wydolność mięśni do pracy i usuwa z nich napięcie, a przede wszystkim poprawia krążenie krwi. Uelastycznia stawy i zwiększa ich możliwości ruchowe oraz łagodzi ból mięśni i stawów. Oczyszcza organizm z toksyn, wpływa na lepsze ukrwienie naczynek. Poprawia trawienie i likwiduje zaparcia. Działa odprężająco i relaksująco, uspokaja system nerwowy. Masaż ma-uri ma właściwości energetyzujące, gdyż dodaje nam energii, którą tracimy w codziennej bieganinie. Masaż polinezyjski przeprowadza się po krótkiej chwili wyciszenia i spokoju. Masażysta rozpoczyna masowanie od pleców i skupia się głównie na kręgosłupie, a następnie przechodzi do nóg. Masaż tej części ciała pozwala pozbyć się m.in. uczucia ciężkich nóg. Zakończeniem masażu polinezyjskiego jest masaż twarzy. Przeciwskazaniami do wykonania masażu są następujące jednostki chorobowe:

  • stany zapalne skóry;
  • nowotwory różnych części ciała;
  • miażdżyca i nadciśnienie tętnicze krwi;
  • gorączka;
  • schorzenia nerek i wątroby.

Masaż ma-uri nie powinien być również wykonywany u kobiet w trakcie krwawienia miesiączkowego oraz w okresie ciąży.

Efekty działania masażu ma-uri to poprawa stanu skóry (uelastycznienie, ujędrnienie), poprawa metabolizmu, relaks fizyczny i psychiczny. Pomaga on w odzyskaniu prawidłowej masy ciała, usuwa blokady emocjonalne i równoważy pracę obydwu półkul mózgowych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze