Trwa ładowanie...

Mebelki dla dzieci

Avatar placeholder
04.07.2020 22:54
Mebelki dla dzieci
Mebelki dla dzieci (Shutterstock)

Urządzając pokój dziecka, należy wziąć pod uwagę cały szereg aspektów, począwszy do bezpieczeństwa, poprzez funkcje praktyczne, a na estetyce kończąc. Dziś pokój dziecięcy powinien pełnić funkcje pokoju dziennego, sypialni, placu zabaw, miejsca do nauki, a przy tym być praktycznym i estetycznym elementem całego mieszkania. Nie można zapominać też o mamie, która powinna mieć wygodny kącik, by móc swobodnie karmić malucha lub go przewijać.

spis treści

1. Bezpieczne mebelki dla dzieci

Przed kupnem warto sprawdzić, czy zapewnienia producenta o tym, że jego produkt jest „najbezpieczniejszy”, mają odzwierciedlenie w praktyce. Meble dla dzieci powinny posiadać atest lub certyfikat Głównego Inspektoratu Inspekcji Handlowej. Warto zasięgnąć porady u rodziców bardziej doświadczonych, poczytać o danym produkcie czy firmie na forach internetowych oraz zasięgnąć informacji o organizacji, która zajmuje się promocją bezpiecznych produktów dla dzieci.

Łóżeczko dla niemowlaka
Łóżeczko dla niemowlaka

Meble dla dzieci powinny być także trwałe, aby znosić ogromną ilość dziecięcej energii zużywanej między

zobacz galerię
Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

Meble dla dzieci powinny być także trwałe, aby znosić ogromną ilość dziecięcej energii zużywanej między innymi na wyposażeniu pokoju. Tu warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego to wyposażenie jest wykonane i na sposób montażu. Meble dziecięce powinny mieć zabezpieczone kanty oraz być przymocowane do ściany.

2. Potrzebne meble dla dzieci

Na początek jego funkcję może pełnić gondola wózka. Dla dzieci lubiących bujanie można na 3-4 pierwsze miesiące kupić kołyskę lub łóżeczko na biegunach, które można zablokować. Jednak gdy maluch stanie się bardziej ruchliwy, to rozwiązanie nie będzie już bezpieczne. Wtedy do wyboru są dwie możliwości. Łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami i regulowaną wysokością materaca, które posłuży maluchowi aż do wieku przedszkolnego albo tapczanik ze szczebelkami. Główna różnica tkwi w rozmiarze. Standardowe łóżeczka ze szczebelkami mają rozmiar 120/60 cm lub 140/70 cm. Natomiast tapczanik, ponieważ ma służyć na więcej lat, jest większy.

  • Miejsce do przewijania

Możliwości jest kilka. Przenośny materacyk pokryty ceratą, który umieszcza się na ramie łóżeczka na czas przewijania, oddzielna komoda z przewijakiem lub stelaż z wanienką przykrywaną przewijakiem. Dziecko można także przewijać na własnym, dużym łóżku, jeśli akurat takie rozwiązanie jest dla nas najwygodniejsze – specjalne meble dziecięce do przewijania nie są niezbędne. Natomiast bardzo ważne jest to, aby w okolicy miejsca, gdzie przewijamy dziecko, znalazły się półka, koszyk czy szuflada z akcesoriami do przewijania.

  • Kosz na śmieci Będąc przy temacie przewijania, nie można zapomnieć o bardzo ważnym „meblu”, czyli koszu na śmieci. Jest niezbędny, kiedy przewijamy dziecku pieluszkę lub wykonujemy różne

pielęgnacyjne czynności . Najbardziej funkcjonalny kosz na śmieci powinien być szczelnie zamykany.

  • Lampa W pokoiku dziecięcym powinna stać lampa dająca delikatne, ciepłe światło. Można umieścić ją w miejscu, w którym najchętniej przewijamy maleństwo lub karmimy je.

  • Meblościanka dla dzieci Meble dziecięce to także

szafa , komoda czy regał dla dzieci . W zależności od ilości miejsca, jakim dysponujemy, może sprawdzić się także meblościanka dla dzieci.

  • Miejsce dla mamy Meble dla dzieci są podstawą wyposażenia pokoju niemowlęcia, lecz nie można zapomnieć o mamie, która w pokoju dziecięcym, przynajmniej na początku, będzie spędzała dużo czasu, karmiąc czy usypiając maleństwo. Warto zapewnić jej wygodny fotel lub sofę, podnóżek i stolik.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze