Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Pokaż kategorie

Nauka seksu analnego

nauka-seksu-analnego_5f13.jpg
Zdjęcie kobiecych pośladków w krótkich spodenkach / Shutterstock

Miłość grecka to dobry pomysł dla par, które mają ochotę na nowe doznania w sypialni. Stosunek analny to dla niektórych osób tabu, ale warto zrezygnować z negatywnego nastawienia. Techniki seksu analnego są, wbrew pozorom, dość różnorodne. Niektórzy czerpią przyjemność podczas wkładania palców do odbytu i delikatnego zataczania nimi kółek. Inni czują ogromne podniecenie, gdy partner wprowadza im do odbytu zabawki erotyczne lub penisa. Stosunek analny może być ekscytującym doświadczeniem, tym bardziej warto się dowiedzieć, jak uprawiać seks analny.

Seks analny krok po kroku

Jak uprawiać seks analny? Jeżeli masz ochotę na eksperymenty w sypialni, zastosuj się do poniższych wskazówek:

 • Przede wszystkim porozmawiaj z partnerką, czy oboje chcecie spróbować stosunku analnego. Niechęć lub wręcz odraza do tej czynności seksualnej jednej ze stron powinna być wystarczającym powodem do zaniechania jakichkolwiek prób seksu analnego. Jeśli twoja partnerka waha się i ma opory przed wprowadzeniem do jej odbytu czegoś tak dużego jak penis, zacznijcie od palca lub dwóch. Na początku dotykaj okolice odbytu, stopniowo wprowadzaj palce, a po pewnym czasie przejdź do pełnego stosunku analnego. Partnerka musi być rozluźniona, w przeciwnym razie mięśnie odbytu skurczą się, a próby penetracji będą dla niej bolesne.
 • Miłość grecka

  Seks analny jest uprawiany od czasów starożytnych, stąd jego nazwa – miłość grecka. Obecnie, coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj uprawiania miłości. Dla niektórych partnerów seks analny jest formą urozmaicenia życia erotycznego, sposobem na łóżkową nudę lub form..

  Zadbaj o czystość swoją i partnerki. W tym celu pomocna będzie wspólna kąpiel lub prysznic. Pamiętaj, że dokładne mycie jest koniecznością także po wprowadzeniu do odbytu penisa lub zabawki erotycznej. Zaniedbania w kwestii higieny mogą odbić się na zdrowiu nieprzyjemną infekcją.
 • Zaopatrz się w lubrykanty. Będą przydatne w dużej ilości szczególnie podczas kilku pierwszych stosunków analnych, jednak ich stosowanie jest wskazane za każdym razem. W przeciwieństwie do pochwy, odbyt nie wydziela dużo substancji nawilżających. Szeroko polecane są lubrykanty na bazie wody, które nie uszkadzają lateksu, z którego są wykonane prezerwatywy.
 • Pamiętaj, że w czasie penetracji odbytu wskazana jest delikatność. Partnerka będzie potrzebowała przynajmniej kilku stosunków analnych, by przyzwyczaić się do doznań związanych z tą formą czynności seksualnych.
 • Jeśli w trakcie penetracji partnerka powie ci, byś przestał, zrób to natychmiast. Nie zmuszaj jej do niczego, nie każda kobieta lubi stosunek analny i czuje się komfortowo w takiej sytuacji. Pamiętaj o tym, jak ważna jest dobra komunikacja między partnerami. Otwartość w wyrażaniu emocji i opinii jest dużo ważniejsza niż wyrafinowane techniki seksu analnego. Jeśli w waszym związku coś nie gra, stosunek - nawet najbardziej pomysłowy - nie rozwiąże problemów.

Co jeszcze warto wiedzieć o seksie analnym?

Większość osób doświadcza orgazmu podczas seksu analnego na skutek bezpośredniej stymulacji narządów płciowych, a szczytowanie na skutek samej penetracji odbytu zdarza się wtedy, gdy partnerzy są zupełnie zaabsorbowani swoimi odczuciami i fantazjami. Mimo to seks analny ma swoich zagorzałych zwolenników. Co takiego szczególnego jest w odbycie? Jego główna funkcja polega na wydalaniu ekskrementów, które w odbycie znajdują się zwykle tuż przed usunięciem ich z organizmu. Małe ilości odchodów mogą pozostać po wypróżnieniu, co jest jedną z przyczyn, dla których wskazane jest nakładanie kondomów w czasie seksu analnego. Mechaniczne zabezpieczenie pomaga także uniknąć zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli często uprawiasz seks analny, pamiętaj o jeszcze jednej kwestii: nigdy nie penetruj partnerki w gwałtowny sposób. Wielokrotny stosunek odbywany w ten sposób może spowodować utratę przez nią napięcia w mięśniach odbytu. W rezultacie słabnie kontrola nad stolcem i możliwe jest krępujące popuszczanie.

Jak uprawiać seks analny? Przede wszystkim z głową. Warto ustalić z partnerką zasady, na jakich będzie się odbywała penetracja odbytu. Nie należy zapominać o uważnej obserwcji partnera podczas stosunku.Taka obserwacja daje nam najwięcej informacji na temat upodobań naszego partnera seksualnego. Techniki seksu analnego są ważne, ale dużo ważniejsza jest bliskość i wzajemne zaufanie. Nie należy także lekceważyć kwestii higieny i bezpiecznego seksu. Używanie prezerwatywy w czasie seksu analnego to podstawa, nawet dla par z długim stażem.

Redakcja abcZdrowie.pl,
Komentarze (3)
~zdezorientowana
~zdezorientowana

nic nie rozumiem, raz czytam że seks analny wpływa wręcz korzystnie na mięśnie odbytu a tu wyraźnie jest napisane że częsty seks tego rodzaju szkodzi zwieraczom.. kto ma rację??

Odpowiedz
~sceptyk
~sceptyk

niestety zwieracz odbytu nie jest przeznaczony do penetracji i seks analny po kilku nawet stosunkach osłabia mięsień wskutek czego pojawiają się kłopoty z trzymaniem stolca i gazów, jedyne ćwiczenia które pomagają (autorstwa Johna Kowalskiego) trzeba wykonywać przez wiele miesięcy i są trudne do opanowania

Odpowiedz
~pozytyw
~pozytyw

Bzdura. Wyraznie jest napisane ze wielokrotna gwaltowna penetracja odbytu szkodzi zwieracza. Dlatego bardzo wazne jest rozluznienie partnerki, poniewaz sa takze rozluznione zwieracze. Poza tym zwieracz jest przystosowany do kurczenia u rozkurczania. Dlatego nic na hama, to nie bedzie problemow.

Odpowiedz

zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Seks analny - najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Seks analny
Seks analny

Miłość grecka

Miłość grecka Odtwórz wideo

Seks analny jest uprawiany od czasów starożytnych, stąd jego nazwa – miłość grecka. Obecnie, coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj uprawiania miłości. Dla niektórych partnerów seks analny jest formą urozmaicenia życia erotycznego, sposobem na łóżkową nudę lub formą zdobycia rozkoszy w nietypowy sposób. Dla innych, miłość grecka ... ów nawilżających. Zachowując pewne zasady, seks analny nie powoduje przykrych doznać i nieprzyjemnych wspomnień. Warto...

Seks analny

Seks analny według seksuologa

Seks analny według seksuologa Odtwórz wideo

Seks analny jest obecnie uważany za całkowicie normalne zachowanie seksualne, wpisane w kanon naturalnych form kontaktów seksualnych. O seksie analnym opowiada Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog. Jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu seks analny był uważany za zboczenie, nieprawidłowe zachowanie seksualne. Obecnie, jeśli oboje partnerzy chcą współżyć w ten spos ... powstawaniu mikrourazów i uszkodzeń skóry. Seks analny muszą zaakceptować oboje partnerzy. Nie dla wszystkich ten...

Rozwój osobisty

Szybka nauka

Szybka nauka

Wiele osób pyta, jak szybko i skutecznie się uczyć. Co robić, by zapamiętać mnóstwo materiału i mieć jeszcze czas na odpoczynek? Na rynku coraz bardziej popularne stają się kursy szybkiego czytania, intensywne kursy języków obcych,...

Randki

Nauka uwodzenia

Szkoła uwodzenia to rzadka umiejętność flirtowania, której celem jest, nie tylko zdobycie partnera, ale także oczarowanie go subtelnymi zalotami. Istnieje wiele poglądów na temat tego, w czym tkwi tajemnica łatwego nawiązywania kontaktów...

Samoobrona dla kobiet

Nauka samoobrony

Nauka samoobrony pozwala poczuć się bezpieczniej. Aby poznać technikę samoobrony, możesz zapisać się na kursy samoobrony czy opanować wybrane sztuki walki. Możliwa jest także nauka samoobrony w domu.

Surfing

Nauka windsurfingu

Samodzielna nauka windsurfingu bywa niebezpieczna, lepiej jest zapisać się na kurs windsurfingu bądź wybrać się na obóz windsurfingowy. Instruktorzy windsurfingu powiedzą, jak jeździć na desce.

Capoeira

Nauka capoeiry

Caopeira jako sztuka walki wyróżnia się płynnością ruchów oraz tanecznością. Nauka capoeiry rozpoczyna się od opanowania techniki capoeiry. Trening capoeiry to początkowo głównie figury akrobatyczne.

Snowboard

Nauka snowboardu

Nauka snowboardu nie jest łatwa, ale warto się do niej przyłożyć, ponieważ jazda na snowboardzie to świetna zabawa. Nauka jazdy na snowboardzie składa się z kilku etapów, a każdy ma ogromne znaczenie.

Judo

Nauka judo

Nauka judo poprawia sprawność fizyczną i kształtuje charakter. Judocy poznają zasady kultury judo, a zajęcia judo nie ograniczają się do ćwiczeń fizycznych. Trening judo to świetny pomysł.

Skating

Nauka jazdy na deskorolce

Nauka jazdy na deskorolce przyniesie zadowalające efekty jedynie zdeterminowanym i wierzącym w siebie uczniom, ponieważ jest to proces długi i złożony. Kontuzje, siniaki i upadki zdarzają się często.

lekarzy jest teraz online

Zapytaj lekarza
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500