Trwa ładowanie...

Nawilżacz powietrza nie tylko zimą

Avatar placeholder
24.11.2018 14:14
Nawilżacz powietrza nie tylko zimą
Nawilżacz powietrza nie tylko zimą

Dobroczynne działanie nawilżaczy powietrza warto docenić nie tylko zimą. Ciepłe miesiące to również doskonały czas, aby zaprzyjaźnić się ze zdrowym i odpowiednio oczyszczonym powietrzem. Warto poznać bliżej tajniki optymalnej wilgotności i oczyszczania powietrza, aby zapewnić sobie oraz najbliższym prawdziwy komfort życia – o każdej porze roku.

spis treści

1. Oczyszczanie powietrza latem

Letnia pora to wymarzony czas, aby korzystać z uroków świeżego, ciepłego powietrza. Aura zachęca do otwierania okien i wietrzenia pomieszczeń. Niestety latem powietrze aż roi się od niebezpiecznych, nie tylko dla alergików, pyłków, roztoczy czy bakterii. Wysokie temperatury sprzyjają rozwojowi bakterii, natomiast przypadające na ciepłe miesiące okresy pylenia znacząco obniżają jakość życia alergików. Oczyszczanie powietrza, zwłaszcza latem, może okazać się nieuniknione. W walce z tabunami kurzu i armią bakterii nieoceniony okaże się oczyszczacz powietrza!

2. Skuteczne nawilżanie powietrza

Nowoczesne technologie oczyszczania i nawilżania pozwalają w prosty oraz skuteczny sposób stworzyć optymalne warunki codziennego życia. Troska o życiodajny oddech może ustąpić miejsca radości z oddychania czystym i orzeźwiającym powietrzem. Działanie i obsługa tych urządzeń są zaskakująco proste!

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Zanieczyszczone powietrze znacząco wpływa na stan zdrowia ‒ będąc przyczyną wielu poważnych chorób. Zagrożony jest nie tylko układ oddechowy, ale także układy krążenia i nerwowy. Zanieczyszczone powietrze wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka, jednak jego negatywne oddziaływanie łatwo zaobserwować także na zwierzętach, roślinach, budowlach, a nawet ubraniach. Zalety oddychania czystym powietrzem są nieocenione!

3. Wilgotność powietrza

Obawiać należy się jednak nie tylko zanieczyszczeń, kurzu, pyłków i bakterii, ale także suchego powietrza. Warto zastanowić się, na czym polega wilgotność powietrza i jaki jest jej wpływ na codzienne funkcjonowanie.

Wilgotność określana jest na podstawie ilości wilgoci w powietrzu. Optymalna, zalecana przez lekarzy wilgotność wynosi od 40 do 60 procent. W okresie letnim preferowany stopień wilgotności może sięgać nawet 70 procent! Problem odpowiedniego nawilżenia powietrza potęguje się latem. Gdy za oknem upał, a szczelnie zamknięte okna biur i domów świadczą o klimatyzowaniu pomieszczeń, z pozoru trudno zadbać o optymalną wilgotność. Nic jednak bardziej mylnego!

4. Skutki braku wilgoci

Wilgoć, której brakuje w powietrzu jest pobierana z otoczenia, dlatego zwiększa się odczucie suchości skóry, nosa i oczu. Przebywanie w pomieszczeniach o zbyt niskim poziomie nawilżenia może skutkować złym samopoczuciem, zmęczeniem, brakiem koncentracji, a także częstymi chorobami dróg oddechowych.

Poziom nawilżenia powietrza ma wpływ nie tylko na zdrowie i samopoczucie ludzi. Także domowe zwierzęta mogą cierpieć z powodu zbyt suchego powietrza. Brak odpowiedniego nawilżenia wpływa również na rośliny, stan drewnianych mebli czy podłóg. Warto rozejrzeć się dookoła i dostrzec, jak wiele poważnych szkód może wyrządzić suche powietrze.

Gorące powietrze także pragnie letniego orzeźwienia i oczyszczenia! Zwłaszcza latem, gdy klimatyzacja niczym suszarka osusza powietrze w pomieszczeniach, trzeba zatroszczyć się o jego jakość! Rozwiązaniem są nawilżacze, dzięki którym można skutecznie zadbać o odpowiednią wilgotność i czystość powietrza.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze