Trwa ładowanie...

Przeszczep brwi

Avatar placeholder
01.02.2019 09:55
Przeszczep brwi
Przeszczep brwi

Brwi to jedne z kluczowych elementów twarzy. Pod niektórymi względami brwi są ważniejsze dla wyglądu niż włosy, ponieważ znajdują się w bardziej centralnym miejscu twarzy i stanowią ramę dla oczu. W przeciwieństwie do włosów w innych miejscach, utrata brwi nie uchodzi za naturalny proces i przez wiele osób nie jest przyjmowana ze spokojem. Regulacja brwi w celu nadania im idealnego kształtu to domena kobiet, dlatego wypadanie brwi jest dla nich szczególnie trudne do zaakceptowania. Na szczęście, dostępny jest przeszczep brwi. Na czym polega ten zabieg?

spis treści

1. Przyczyny utraty brwi

Brwi można stracić między innymi w wyniku:

  • chorób tarczycy,
  • łysienia,
  • infekcji,
  • przypalenia,
  • poparzenia,
  • tatuażu,
  • częstego wyskubywania,
  • dziedzicznej skłonności do przerzedzania i wypadania brwi.
Zobacz film: "Jakie kompetencje powinien mieć chirurg plastyczny?"

Niektóre osoby od urodzenia nie mają brwi, jest to jednak rzadkie schorzenie.

2. Przebieg transplantacji brwi

Przywracanie brwi u niektórych pacjentów jest trwałe, w czym przypomina przeszczep włosów na głowie. Jednak pod pewnymi względami jest to wyraźnie inny zabieg. Brwi rosną w różnych kierunkach. W okolicach nosa włoski rosną do góry, w innych miejscach do dołu lub do góry. W środkowym fragmencie brwi włosy układają się poziomo. Cechą charakterystyczną włosów z brwi jest fakt, że przylegają do skóry i rosną w pojedynczych pasmach. Przeszczep brwi ma za zadanie możliwie bliskie odzwierciedlenie naturalnych kierunków wzrostu brwi. Do transplantacji używa się tylko pojedynczych włosków, pobieranych z okolicy karku. Zabieg musi być wykonany z jak największą precyzją, by nowe brwi miały naturalny wygląd. Jeśli włosy pacjenta są falowane lub kręcone, istotne jest nadanie brwiom możliwie naturalnego, lekko podkręconego wyglądu.

Do niedawna transplantacja brwi była wykonywana tylko w przypadku osób, które utraciły brwi w wyniku wycięcia fragmentu skóry z okolicy czoła (przy nowotworach). Współcześnie, coraz częściej ten rodzaj operacji przeprowadza się u osób pragnących uzyskać gęstsze brwi.

3. Zalecenia po operacyjnym przeszczepieniu brwi

Jeśli chcesz mieć idealne brwi dzięki operacji, wiedz, że:

  • Konieczna jest regulacja brwi, ponieważ przeszczepione włosy mają tendencję do rośnięcia. Aby uzyskać oczekiwany efekt, musisz regularnie przycinać brwi, ponieważ rosną one na długość.
  • Brwi mogą być nieco uniesione w trakcie gojenia po zabiegu.
  • Wygląd brwi może nie do końca spełniać oczekiwania pacjenta.
  • Niekiedy konieczny jest ponowny przeszczep.

Idealny kształt brwi to marzenie, które można zrealizować za pomocą transplantacji brwi. Jednak rezultaty mogą rozczarować. Korekta brwi może nie spełnić oczekiwań pacjenta, a niezbędna po zabiegu regularna regulacja brwi może być kłopotliwa. Mimo to chętnych na przeszczep brwi nie brakuje.

Przeszczep brwi jest zabiegiem niezwykle kosztownym. Ceny implantów brwi sięgają nawet 10 000 złotych. Alternatywą dla tak drogich operacji może być zastosowanie makijażu permanentnego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze