Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 0 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Elektroencefalografia: Pytania do specjalistów

Co oznaczają takie stany u 29-latki?

Od około 3 miesięcy miewam dziwne stany. Przez kilka h czuję się jak pijana. Jestem świadoma, nie jest mi słabo, jednak czuję się bardzo dziwnie. Jestem strasznie rozkojarzona, lekko kręci mi się w głowie, staję się bardzo wrażliwa na światło... Od około 3 miesięcy miewam dziwne stany. Przez kilka h czuję się jak pijana. Jestem świadoma, nie jest mi słabo, jednak czuję się bardzo dziwnie. Jestem strasznie rozkojarzona, lekko kręci mi się w głowie, staję się bardzo wrażliwa na światło i hałasy. Zauważyłam, że kiedy wszystko wraca do normy, nie pamiętam dokładnie tego co działo się przez te kilka h w 'napadzie'. Badanie eeg nic nie wykazało, kardiolog uznał, że to nie problemy z sercem. Nie wiem już co dalej robić, takie stany mam kilka razy w tygodniu.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznaczają takie zapisy w EEG?

Co mogą sugerować częste krótkie okresy senności w opisie eeg?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Wanda Laskowska-Studniarska
Dr n. med. Wanda Laskowska-Studniarska

Co może powodować taki zawroty?

Leczyłem się u laryngologa- VNG i badanie słuchu ok, betahistyna nie pomaga, przewlekle zapalenie zatok. U kardiologa - holter wykazał bradykardię, głównie nad ranem. U neurologa - nieprawidłowości w EEG jednak kwas walproinowy, lamotrygina i pregabalina nic nie dały.... Leczyłem się u laryngologa- VNG i badanie słuchu ok, betahistyna nie pomaga, przewlekle zapalenie zatok. U kardiologa - holter wykazał bradykardię, głównie nad ranem. U neurologa - nieprawidłowości w EEG jednak kwas walproinowy, lamotrygina i pregabalina nic nie dały. Rezonans głowy ok. Rezonans odcinka szyjnego wykazał dyskopatię, jednak neurolog uważa, że przepuklina jest zbyt mala by spowodować zawroty. Leczę chorobę Hashimoto. Ostatnio na oddziale neurologii powtórzono te MR dodatkowo zrobiono test na boleriozę, próbę tezyczkową. Wszystko ok oprócz EEG.Zalecono odstawić leki i stosować tylko lamotrygine zapobiegawczo przy nieprawidłowości w EEG. Na oddziale uznali, że objawy te nie sa neurologiczne, zalecili udać sie do kardiologa. Leczenie w PZP duloksetyną od pół roku również nic nie pomaga. Co to może byc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czego objawem mogą być te dolegliwości?

Dzień dobry, Mój problem zaczął się ok 11 lat temu (aktualnie mam 40 lat). Pierwsze objawy występowały raz na kilka mc., później kilka razy w miesiącu i tak na dzień dzisiejszy występują niemal codziennie od kilku lat. W chwili zasypiania... Dzień dobry, Mój problem zaczął się ok 11 lat temu (aktualnie mam 40 lat). Pierwsze objawy występowały raz na kilka mc., później kilka razy w miesiącu i tak na dzień dzisiejszy występują niemal codziennie od kilku lat. W chwili zasypiania dostaję skurczu mięśni, najczęściej w okolicach górnej partii mięśni po lewej stronie. Po wysiłku fizycznym, kiedy jestem bardzo zmęczony lub gdy jestem osłabiony (przeziębienie, choroba). Codziennie jest to od kilku do kilkudziesięciu skurczy. Często skurcze są tak silne, że potrafią mnie "postawić do pionu". Pierwszy raz po kilku latach usłyszałem od neurologa, że mogą to być mioklonie. Otrzymałem skierowanie, EEG wykazało ok 60 napadów mioklonicznych w ciągu 1 godzinnej próby zasypiania (po 24h bez snu). Zrobiłem szereg badań, niestety dochodziłem do ściany, a lekarze kierowali mnie do psychiatry. I tak od kilku lat faszeruje się lekami na sen, bo to jedyna rzecz która mi pozostała i która "łagodzi", te objawy w niewielkim stopniu. Psychiatra też rozkłada ręce, przez ok 9 lat przerobiłem większość leków, na padaczki, na zaburzenia lękowe, depresję itp. Podjąłem próbę leczenia w poradni zaburzeń snu (Warszawa, Sobieskiego) Tam też skończyłem z przepisanymi lekami nasennymi. Jestem pod stałą opieką psychiatry. Mam zaburzenia lękowe . Po kilku latach nieprzespanych nocy, deprywacji snu, strachu, że coś jest nie tak z organizmem, bo z czasem pojawiał się ból w klatce piersiowej, paraliż lewej strony ciała, drętwienie nogi itp. Czy objawy mogą być przyczyną czegoś innego? Czy tak silne objawy fizyczne mogą /muszą być efektem problemów psychicznych? Nie chcę na siłę szukać chorób ale mocno obawiam się, że to nie jest już tylko kwestia nerwów. Niestety mioklonie są mało znaną chorobą, lekarze często nie słyszeli o czymś takim i podczas wizyt, proszą o wyjaśnienie. Ciężko mi jest tłumaczyć za każdym razem, że jestem świadomy tego co dzieje się z moim organizmem, jestem świadomy tego jak nerwica, depresja, zaburzenia lękowe, potrafią zaburzyć pracę organizmu. Byłbym / w zasadzie jestem już pokonany przez tą chorobę ale czy nie ma innego wyjaśnienia?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Katarzyna Balcerzak
Mgr Katarzyna Balcerzak

Co może wskazać badanie EEG?

Witam Czy badanie EEG głowy może wykryć nowotwór, guzy, rak w tej okolicy?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Jak rozumieć ten wynik EEG 11-letniego syna?

Dzień dobry. proszę o interpretację wyniku badań EEG syna - 11 lat. Badanie EEG zlecone ze względu na niejednoznaczne wyniki testów ADHD oraz zaburzenia zachowania: Badanie w czuwaniu. Układ elektrod 10/20 Stymulacje: FS, HW Czynność podstawowa to miernie/mało regularny rytm... Dzień dobry. proszę o interpretację wyniku badań EEG syna - 11 lat. Badanie EEG zlecone ze względu na niejednoznaczne wyniki testów ADHD oraz zaburzenia zachowania: Badanie w czuwaniu. Układ elektrod 10/20 Stymulacje: FS, HW Czynność podstawowa to miernie/mało regularny rytm alfa o częst. 9,8 HZ i amplitudzie do 34 uV. W okolicach przednich skąpa czynność szybka beta. W okolicach skroniowych niezbyt liczna dopieszka fal theta 7 Hz niskonapięciowych. FS bez wpływu na zapis. HW prowokuje w okolicach skroniowych mierny wzrost rozsianych fal theta 7 HZ. Reakcja zatrzymania obecna. Czynności napadowej ani ogniskowości nie zarejestrowano.
odpowiada 1 ekspert:
 Dariusz Pysz-Waberski
Dariusz Pysz-Waberski

Co oznacza wynik EEG u 24-latka?

Dzień dobry, piszę do Państwa, ponieważ potrzebuje porady, co jeszcze mogę zrobić. Mój problem wygląda następująco. Od ubiegłego roku borykam się z częstymi bólami głowy. Postanowiłem zrobić badanie EEG, które wyszło prawidłowo. Zauważyłem poprawę, ponieważ głowa nie boli... Dzień dobry, piszę do Państwa, ponieważ potrzebuje porady, co jeszcze mogę zrobić. Mój problem wygląda następująco. Od ubiegłego roku borykam się z częstymi bólami głowy. Postanowiłem zrobić badanie EEG, które wyszło prawidłowo. Zauważyłem poprawę, ponieważ głowa nie boli mnie już tak często, (jeżeli faktycznie boli mnie głowa, biorę tabletkę i ból przechodzi natomiast mam problem z zaburzeniami równowagi, mianowicie mam wrażenie, jakbym się m.in unosił, opadał. Przeczytałem na różnych forach internetowych, iż może to być guz mózgu. Czy mam się obawiać, że to może być to, skoro badanie EEG nie wykryło żadnych zmian ogniskowych i występują tego typu objawy? (czeka mnie rezonans magnetyczny). Bardzo się martwię i nie mam pojęcia, co mogę jeszcze zrobić.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy jest sens wykonywania kolejnego badania EEG?

Witam. Proszę o interpretację wyników EEG. Pierwsze badanie wykonane kilka dni po modyfikacji leczenia: Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zaznaczonej organizacji przestrzennej. Podstawowa czynność składa się z bogatej, nieregularnej, dobrze wyrażonej we wszystkich okolicach czynności o morfologii fal... Witam. Proszę o interpretację wyników EEG. Pierwsze badanie wykonane kilka dni po modyfikacji leczenia: Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zaznaczonej organizacji przestrzennej. Podstawowa czynność składa się z bogatej, nieregularnej, dobrze wyrażonej we wszystkich okolicach czynności o morfologii fal alfa (blokowanej otwarciem oczu) o częstotliwości 7,5-9 Hz o amplitudzie do 120 uV, rejestrowanej w przednich okolicach niskonapięciowej czynności fal beta oraz nielicznych, rozsianych, polimorficznych fal delta 1,4-3,9 Hz o amplitudzie do 90 uV. RZ wyrażona, symetryczna. Fs nie aktywizuje zapisu. Hw ujawnia czynność napadową; podczas tej aktywacji zarejestrowano dwukrotnie uogólnione, nieregularne wyładowanie zespołów iglica fala wolna około 3,5 Hz o amplitudzie do 150 uV o czasie trwania 1 i 1,5 s. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy. Zmiany o charakterze uogólnionym w stopniu średnim. W spoczynkowym zapisie czuwania nie zarejestrowano czynności napadowej. Fs nie aktywizuje zapisu. Hw ujawnia czynność napadową; podczas tej aktywacji zarejestrowano dwukrotnie uogólnione, nieregularne wyładowanie zespołów iglica fala wolna około 3,5 Hz o amplitudzie do 150 uV o czasie trwania 1 i 1,5 s. Drugie badanie wykonane 2 tygodnie później. Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zachowanej organizacji prestrzennej Podstawowa czynność składa się z bogatej, dość nieregularnej, najlepiej wyrażonej w tylnych okolicach mózgu czynności o morfologii fal alfa (blokowanej otwarciem oczu) o częstotliwości 8-9 Hz o amplitudzie do 140 uV oraz rejestrowanej w przednich okolicach mózgu niskonapięciowej czynności fal beta. RZ wyrażona, symetryczna. Fs bez wpływu na zapis. Zarejestrowano w Hw rozsiane fale ostre o amplitudzie do 100 uV oraz rozsiane, nieregularne zespoły iglica fala wolna 4-5 Hz o najwyższej amplitudzie do 130 uV w okolicach czołowych, wykazujące tendencję do uogólniania się W pierwszej minucie po zakończeniu tej aktywacji zarejestrowano ogólnione nieregulame wyładowanie, złożone z fal ostrych o amplitudzie do 80 uV i zespołów iglica fala wolna około 3 Hz o najwyższej amplitudzie do 140 uV w prawej okolicy czołowo skroniowej o czasie trwania 3 s. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy. Prawidłowy spoczynkowy zapis czuwania. Hw ujawnia czynność napadową- jak w opisie. W pierwszej minucie po zakończeniu tej aktywacji zarejestrowano ogólnione, nieregularne wyładowanie, złożone z fal ostrych o amplitudzie do 80 uV i zespołów iglica fala wolna około 3 Hz o najwyższej amplitudzie do 140 uV w prawej okolicy czołowo skroniowej o czasie trwania 3 s. Które badanie jest lepsze? Czy zmiany między napadami są duże? I jaki jest właściwie mój stan, czy ogólnie poziom nieprawidłowości juest duży (chodzi oczywiście o padaczkę) Z tego co widzę, to w drugim badaniu nie ma czynności napadowej ale tylko podczas czuwania. Jest za to długa czynność napadowa podczas HW, są też fale ostre i iglice, które jak rozumiem są niepożądane. Czy jest sens wykonywania kolejnego badania EEG, tzn czy zastosowane leki w całości przełożyły się już na zmianę zapisu EEG, czy możliwe jest, że oddziaływanie będzie wolne i za miesiąc wynik znowysie zmieni?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Dlaczego mam wzrosty ciśnienia i kołatania serca?

Witam, jestem kobietą (20) lat. Od kilku lat zmagam się z nieuzasadnionymi skokami ciśnienia ( głównie chodzi o puls). Odczuwam kołatanie serca. Jestem odsyłana od lekarza do lekarza. Badania wychodzą w porządku (eeg, tomografia komputerowa, holter... Witam, jestem kobietą (20) lat. Od kilku lat zmagam się z nieuzasadnionymi skokami ciśnienia ( głównie chodzi o puls). Odczuwam kołatanie serca. Jestem odsyłana od lekarza do lekarza. Badania wychodzą w porządku (eeg, tomografia komputerowa, holter ciśnieniowy, usg jamy brzusznej, badania ginekologiczne, usg tarczycy, badania krwi) a mój stan zdrowia nie jest najlepszy. Odczuwam, że lekarze nie podchodzą do mnie na poważnie ze względu na mój młody wiek i spotykam się z zaleceniami typu : proszę się nie schylać, proszę nie dźwigać... a ja zostaję z problemem sama bez konkretnego leczenia. Chciałabym dodać że na codzień towarzyszy mi oslabienie. Często występują u mnie zawroty głowy, bóle nieokreślonego pochodzenia w różnych miejscach na ciele (bóle podbrzusza, pod żebrami, w lewym i prawym boku, ból w okolicy serca), duszność spoczynkowa, drętwienie nóg, części twarzy wokół ust i żuchwy co czasem przekłada się na problemy z mówieniem. Mam problemy z koncentracją i pamięcią i czuję rozpieranie z tyłu głowy. Bardzo proszę o jakąś wskazówkę. Z góry dziękuję za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co oznacza ten opis badania EEG?

Jako dziecko stwierdzona padaczka z omdleniami i bólami głowy. Leki depakine. Od 8 lat bez leków ale 3 lata temu 2 przypadki omdleń i ciągle bóle głowy. Opis badania EEG Zapis wykonywany w czuwaniu, zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawowa rytm... Jako dziecko stwierdzona padaczka z omdleniami i bólami głowy. Leki depakine. Od 8 lat bez leków ale 3 lata temu 2 przypadki omdleń i ciągle bóle głowy. Opis badania EEG Zapis wykonywany w czuwaniu, zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawowa rytm alfa o czest. 10-11 Hz. Rz obecna. Podczas zapisu wielokrotnie zarejestrowani symetryczne i synchroniczne wyładowania zespołów fali ostrej z wolna pojedynczo i w grupach. Większe nasilenie zmian w HW. FS bez wpływu na zapis
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

U jakiego specjalisty należy szukać pomocy w tej sytuacji?

Witam. Bardzo proszę o pomoc, bądź nakierowanie u jakiego specjalisty tej pomocy szukać. Otóż, jakoś dwa tygodnie temu, przy leżeniu (zwykle z samego rana tuż po przebudzeniu, i wieczorem przed zaśnięciem) czuję dziwne dźwięki w głowie. Przypominają chrupanie w głowie,... Witam. Bardzo proszę o pomoc, bądź nakierowanie u jakiego specjalisty tej pomocy szukać. Otóż, jakoś dwa tygodnie temu, przy leżeniu (zwykle z samego rana tuż po przebudzeniu, i wieczorem przed zaśnięciem) czuję dziwne dźwięki w głowie. Przypominają chrupanie w głowie, kruszenie, trzaskanie, może nawet opisalabym to jako dźwięk świerszczy w głowie. Nie potrafię tego wytłumaczyć, nie wiem jak to zrozumieć. Bardzo się niepokoje, choruje na nerwice lekową i mam bardzo powazną hipochondrie, a to co się dzieje od dwóch tygodni absolutnie nie sprzyja mojej nerwicy. Dodam, że miałam robiony kilka miesięcy temu rezonans magnetyczny, tomograf głowy, a dla pewności jeszcze miesiąc temu EEG głowy. Bardzo proszę o nakierowanie mnie w tym temacie. Jestem pewna, że to nie ma nic wspólnego z nerwicą...tylko z czym.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Z czego mogą wynikać takie napady?

Witam. Mój problem zaczął się w zeszłą niedziele, kiedy wsiadłem do samochodu (12:00) i po paru minutach prowadząc dostałem jakiegoś ataku. Zaczęło mi spinać momentalnie mięśnie lewej strony ciała. Nogi, ręki i twarzy. Ręka zaczeła mi sie wyginać do... Witam. Mój problem zaczął się w zeszłą niedziele, kiedy wsiadłem do samochodu (12:00) i po paru minutach prowadząc dostałem jakiegoś ataku. Zaczęło mi spinać momentalnie mięśnie lewej strony ciała. Nogi, ręki i twarzy. Ręka zaczeła mi sie wyginać do środka ciała samoistnie z bólem, noga w ogóle przestała funkcjonować, na twarzy czułem, jakby lewa strona cała mi opadła. Próbowałem powiedzieć coś do dziewczyny, któa siedziałą na miejscu pasażera, ale nie mogłem. Jedynie bełkotałem. Udało mi się zatrzymać samochód i po paru sekundach (ok. 30sec) wszystko się ustabilizowało. Po tym ataku od razu pojechałęm na oddział celem zdiagnozowania przyczyny. Wysłali mnie do szpitala z podejrzeniem Udaru, bądź TIA. Zrobili mi badania, czyli zmierzyli ciśnienie, pobrali krew, zrobili tomografie głowy w tym kierunku. Nic nie wykazały, nic nie znaleźli i wszystko było w normie. Aktualnie chcą zrobić mi badania EEG, ale na nie musze czekać około dwóch tyodni. Chyba, że napad miałby sie powtórzyć, to mam od razu wracać na oddział i wypisali mnie do domu. Na zajutrz nic się nie działo i wszystko było w porządku, więc we wtorek poszedłem do pracy. I zaś znowu przy wsiadaniu do samochodu zaczął się ten napad, który wyglądał tak samo. z Tym, że juz nie jeden, a za każdym razem, gdy zmieniałem pozycje, wstawałem lub siadałem stało się to chyba z 4 bądź 5 razy. Napady trwały ok 5-10sec i od razu ustawały. Przerażony pojechałem znowu na oddział na którym nie powiedzieli i nie zrobili mi nic konkretnego. Napady oczywiście wtedy ustały chyba ze strachu. Napady trwają do teraz. Przeważnie w godzinach porannych i najcześciej kiedy właśnie wstaje, bądź zmieniam pozycje na łóżku. Jest to 2-5 razy w ciągu dnia i wlasnie tylko nad ranem przeważnie. 5-10sec i ustaje. Zacząłem sam szukać w internecie przyczyny i najbardziej pasuje do tych objawów tężyczka, ze względu na tą wyginającą się rękę i odcinke połowy ciała. Jedynie nie pasuje mi, że jest to włąśnie połowa ciała, lewa strona. Reszta jak problemy z wymową, Objaw Trousseau, drżenie rąk i ciała, przewlekłe zmęczenie, bezsenność, mocne bóle głowy, zaburzenia koncentracji, Dodam, że w przeszłości miałem ostre zapalenie trzustki co również pasuję do objawów Tężyczki. Aktualnie szprycuje się witaminami. Biore Wapń, magnez, witamine D w nadziei, że to to i może troche ustanie. Moje pytanie, to co to może w ogóle być? Czy są jakieś sposoby inne aby zaradzić tym napadu do czasu badań EEG?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy mam odstawić Asertin przed EEG?

Witam , biorę lek asertin 50 prawie od dwóch tygodni. Za dwa dni mam badanie EEG głowy. Dostałem instrukcje że mam przyjść wyspany , najedzony i mieć umytą głowę. Natomiast nie powiedziano mi nic na temat tego leku. Czy mam... Witam , biorę lek asertin 50 prawie od dwóch tygodni. Za dwa dni mam badanie EEG głowy. Dostałem instrukcje że mam przyjść wyspany , najedzony i mieć umytą głowę. Natomiast nie powiedziano mi nic na temat tego leku. Czy mam go wziac tak jak zawsze, czyli rano po śniadaniu, czy nie brać Bo może to zakłócić badanie. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Pod jakim kątem należałoby się przepadać w tej sytuacji?

Witam. Od 2016 roku mam napadowe omdlenia,zaniewidzenie na 1 oko, luki w pamięci, zaburzenia równowagi i trudności z chodzeniem, przemijające zaburzenia mowy.Trwa to z przerwąmi jakieś 2-3 tygodnie,później rok bądź dłużej. nie mam żadnych objawów. Mija samo. Jest... Witam. Od 2016 roku mam napadowe omdlenia,zaniewidzenie na 1 oko, luki w pamięci, zaburzenia równowagi i trudności z chodzeniem, przemijające zaburzenia mowy.Trwa to z przerwąmi jakieś 2-3 tygodnie,później rok bądź dłużej. nie mam żadnych objawów. Mija samo. Jest to bardzo uciążliwe,bo przez ten czas nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. EEG prawidłowe,rezonans głowy równiez. Lekarze każą mi czekać i obserwować ale ja już nie mam siły i nie wiem co ze sobą zrobić. Lekarz rodzinny zasugerował rezonans rdzenia kręgowego w celu ewentualnej diagnostyki SM, tylko czy jeśli głowa jest czysta w MR to jest jakiś sens? Proszę o jakąkolwiek pomoc bądź wskazówki. Pozdrawiam serdecznie
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Czy powinniśmy powtórzyć to badania EEG?

Dzień dobry, córka 9 lat w szkole zaraz po przybyciu na poranną lekcję, miała lekkie odrętwienie szczęki, zgłaszała się właśnie do odpowiedzi i jak określa miała przez chwilę problemy z mówieniem, powiedziała niewyraźnie wychowawczyni, że nie może mówić. Świadkowie określają... Dzień dobry, córka 9 lat w szkole zaraz po przybyciu na poranną lekcję, miała lekkie odrętwienie szczęki, zgłaszała się właśnie do odpowiedzi i jak określa miała przez chwilę problemy z mówieniem, powiedziała niewyraźnie wychowawczyni, że nie może mówić. Świadkowie określają że całe zajście aż do normalnego odzyskania mowy i braku mrowienia podbródka i języka trwało może z 10 sekund. Oczywiście, trafiliśmy do neurologa, zrobiliśmy tomografię głowy i EEG. Neurolog na podstawie EEG stwierdził padaczkę objawowa ( ogniskowa) częściowa i zespoły padaczkowe że złożonymi napadami częściowymi. Wywiad był praktycznie żaden, a kiedy powiedziałam że w czasie EEG córka miała mocny kaszel i duży katar oraz umyte trzy godziny wcześniej włosy szamponem z olejkami, lekarz nie widział potrzeby powtórzenia badania. Nie wiedziałam jak należy się przygotować do EEG, technik kazał nam tylko przynieść ręcznik i dobrze wydmuchać nos oraz wykaszlec się dziecku przed badaniem. Ja nie sprawdziłam w internecie jak powinno wyglądać przygotowanie do EEG, dlatego mam wielkie wątpliwości co do wyniku. Tomografia wyszła prawidłowo. Córka nigdy wcześniej nie miała takich epizodów i mija już 2 miesiące jak nic nie zauważyliśmy niepokojącego w jej zachowaniu. Lekarz przepisał nam vetire, nie miał czasu na jakiekolwiek wyjaśnienie nam jak mamy postępować, nie jestem pewna tej diagnozy. Proszę o podpowiedź, czy na EEG może miec az taki duży wpływ przeziębienie i umycie włosów zaraz przed nim? Ponadto dodam, że opis badania brzmiał: czynność podstawowa w okolicy skroniowo-potylicznej stanowią fale alfa 10 Hz o Amp. 110uV. zapis synchroniczny i symetryczny, zróżnicowany przestrzennie.Rz prawidłową.Hw i FS bez wyraźnego wpływu na zapis, po próbach prowokacyjnych nasilenie dodatkowych zmian. Na tle czynności podstawowej rejestrują się uogólnione z wyraźną przewaga okolicy czołowej, liczne fale o zaostrzonym rysunku, fale wolne 2-3,5Hz o apl do 170uV lub zespoły fala ostra z wolna. Zapis nieprawidłowy że zmianami uogólnionym i nasilającymi się po próbach prowokacyjnych. Wybieram się do innego specjalisty, zlecony mamy już rezonans magnetyczny, ale zastanawiam się czy nie powtórzyć EEG w innej pracowni, czy w poprzedniej raczej zostało wsyTsko wykonane prawidłowo?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Co robić z tym zatykaniem ucha u 32-latki?

Mam 32 lata. Od 2 lat zatykało mi lewe ucho i kręciło się w głowie przez ok 2 minuty, kilka razy w roku, aż zaczęło się to za dążąc coraz częście 4 razy w miesiącu. Pierwsze co to laryngolog tam... Mam 32 lata. Od 2 lat zatykało mi lewe ucho i kręciło się w głowie przez ok 2 minuty, kilka razy w roku, aż zaczęło się to za dążąc coraz częście 4 razy w miesiącu. Pierwsze co to laryngolog tam po kilku badanich nic nie wyszło. Wizytu u neurologa TK, tomograf nic nie wykazały. W końcu skierował mnie na EEG wyszły wyładowania, diagnoza - padaczka. W rodzinie nie było zachorowań, więc skąd się to wzięło.? I drugie pumytanie staram się o dziecko, lekarz przepisał mi lamotrix, stanęłam na dawce 75 ale wyczytałam że przy stosowaniu leku jest ryzyko wystąpienia wady u dziecka dlatego chcę przerwać branie tabletek, czy może są inne tab nie wpływające na dziecko?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy ten opis EEG głowy dziecka może wskazywać na padaczkę?

Dzień dobry mamy opis badania z EEG głowy dziecka czy on może wskazywać na padaczkę ?zapis wykonany w czuwaniu rytm alfa symetryczny dość regularny 8 9 10 11 c/sek o amplitudzie do 120 UV na tym tle w odprowadzeniach czołowo-skroniowo-centralnych... Dzień dobry mamy opis badania z EEG głowy dziecka czy on może wskazywać na padaczkę ?zapis wykonany w czuwaniu rytm alfa symetryczny dość regularny 8 9 10 11 c/sek o amplitudzie do 120 UV na tym tle w odprowadzeniach czołowo-skroniowo-centralnych i skroniowo-ciemieniowo-potylicznych obustronnie rejestrują się nieliczne grupy fal ostrych poronne zespół fo-fw o amplitudzie wyższej od tła R.Z obecna FS ujemna w czasie HV zarejestrowano w odprowadzeniach jak wyżej jeden raz grupę zesp.FO-FW ampl. do 250 UV
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co oznacza taki zapis EEG po leczeniu?

Czy jeśli po 8 msc przyjmowania leku Cezarius zapis EEG jest nadal nieprawidłowy (ale nie ma atakow) należy zmienić lek lub dawkę, czy skoro nie ma ataków nie robić nic? Zapis był zły od lat, atak póki co (przed rozpoczęciem leczenia) wystąpił 1.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek

Dlaczego mam podwyższoną temperaturę ciała i źle się czuję?

Witam, jakiś czas temu zemdlalam, od tego czasu czuję się źle temperatura cały czas 37,2 boli mnie głowa czuję się slabo, mdłości, robione były badania morfologia ok Resonas głowy ok u kardiologia też ok holter serca ok, tsh też ok... Witam, jakiś czas temu zemdlalam, od tego czasu czuję się źle temperatura cały czas 37,2 boli mnie głowa czuję się slabo, mdłości, robione były badania morfologia ok Resonas głowy ok u kardiologia też ok holter serca ok, tsh też ok co to może być od 4miesiecy się tak czuję, Eeg głowy w czuwaniu nic nie wykazało, Neurolog nic nie stwierdzil, badanie tętnic szyjnych ok, niskie żelazo tylko w wynikach krwi 9
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak ocenić taki opis EEG u 31-latki?

Witam Mam 31 lat, w lutym tego roku urodziłam szybciej córkę przez rzucawke. Po tej sytuacji miałam iść między innymi do neurologa ( utrata przytomności, oczopląs, podwyższone ciśnienie, wysokie tętno, utrzymujące się objawy ok 2 dni). U... Witam Mam 31 lat, w lutym tego roku urodziłam szybciej córkę przez rzucawke. Po tej sytuacji miałam iść między innymi do neurologa ( utrata przytomności, oczopląs, podwyższone ciśnienie, wysokie tętno, utrzymujące się objawy ok 2 dni). U neurologa miałam wykonane EEG głowy i się zastanawiam nad jego wynikiem. Czynność podstawowa EEG prawidłowo zróżnicowana przestrzenie składa się w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych z rytmu theta 6-7 Hz o amplitudzie do 35uV oraz z serii niskonapięciowego rytmu beta. Na tym tle rejestrują się obustronnie rozsiane pojedyńcze fale wolne theta o amplitudzie podobnej do tła zapisu. Reakcja zatrzymania zaznaczona. Hiperwentylacja nie aktywuje krzywej EEG. Orzeczenie : zapis czynności bioelektrycznej mózgu zwolniony
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Patronaty