Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 0 , 5 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Radioterapia: Pytania do specjalistów

Czy możliwa jest radioterapia w tej sytuacji?

Witam, czy przy wsadzonym stencie w przełyk, możliwe jest wykonanie radioterapii?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Arkadiusz Ciołkowski
Mgr Arkadiusz Ciołkowski

Jak leczyć takie zapalenie rogówki?

Witam. Jak leczyć suche zapalenie rogówki z drobnymi ubytkami? W jednym oku dwa ubytki punkcikowe, a w drugim rogówka nie jest gładka. Mam od końca marca i już nie daje rady... Wytrzeszczu nie ma już w rezonansie... Jest tylko 9mm... Witam. Jak leczyć suche zapalenie rogówki z drobnymi ubytkami? W jednym oku dwa ubytki punkcikowe, a w drugim rogówka nie jest gładka. Mam od końca marca i już nie daje rady... Wytrzeszczu nie ma już w rezonansie... Jest tylko 9mm ognisko w oczodole. Przebyte leczenie sterydy radioterapia 2 lata temu. Obecnie suche oczy od 2 lat a teraz to zapalenie. Na endokrynologii nie chcą leczyć, a na okulistyce kierują na endokrynologię. Oczy bolą. Zwłaszcza w tym z ubytkami. Już nie mam pomysłu, gdzie się udać. Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach
Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach

Czy dziadek może przyjmować jakieś środki wspomagające zasypianie?

Witam. Mam pytanie odnośnie swojego dziadka. Ma 70 lat, wszczepiony rozrusznik i prawdopodobnie będzie miał wymienianą zastawkę serca. Dodatkowo miał raka prostaty, którego po operacji oraz radioterapii udało się zwalczyć (nie bez szkód - prostata oraz jeden węzeł chłonny... Witam. Mam pytanie odnośnie swojego dziadka. Ma 70 lat, wszczepiony rozrusznik i prawdopodobnie będzie miał wymienianą zastawkę serca. Dodatkowo miał raka prostaty, którego po operacji oraz radioterapii udało się zwalczyć (nie bez szkód - prostata oraz jeden węzeł chłonny w pachwinie zostały usunięte). Samo pytanie odnosi się natomiast do snu, a raczej częstej bezsenności. Próbuję namówić go żeby zapytał swoich lekarzy czy może brać jakieś środki nasenne/ wspomagające zasypianie, ale jak twierdzi "zapomina". Myślę że obawia że jakby brał coś na sen to mógłby się zmoczyć w nocy (ma też problemy z częstomoczem - to chyba normalne po raku prostaty). Teraz dwa pytania. 1. Czy dziadek może przyjmować jakieś środki wspomagające zasypianie/sen - choćby ziołowe? 2. Czy obawa o zmoczenie się po zażyciu takich środków jest w jakiś sposób uzasadniona? Faktycznie może spać i nie czuć że chce skorzystać z łazienki? Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Czy powinnam nadal starać się wpłynąć na tatę?

Dzień dobry, nie mam do kogo zwrócić się o radę w obecnej sytuacji. Będę bardzo wdzięczna za radę. Mój tata (obecnie 57 lat) w 2012 miał wykrytego raka prostaty we wczesnym stadium. Już wtedy nie chciał się leczyć, planował spisać... Dzień dobry, nie mam do kogo zwrócić się o radę w obecnej sytuacji. Będę bardzo wdzięczna za radę. Mój tata (obecnie 57 lat) w 2012 miał wykrytego raka prostaty we wczesnym stadium. Już wtedy nie chciał się leczyć, planował spisać testament i poczekać aż rak go zabije. Mama zrobiła wówczas wszystko, żeby się leczył. Praktycznie go do tego zmusiła szantażem emocjonalnym (nie dałaby sobie rady chociażby finansowo, tata pracował na czarno, ona miała minimalną). Poddał się zabiegowi miejscowej radioterapii (prywatnie), który przyniósł oczekiwany efekt i regularnie się badał. Kilka miesięcy temu jego PSA bardzo skoczyło, co sugeruje wznowę. W drugim badaniu wyszło trochę niższe niż w pierwszym. Od lekarza dostał tę kartę do szybkiej diagnostyki, ale nie chce jej podjąć. Jest zwolennikiem medycyny alternatywnej i uważa, że chociażby biopsja może mu zaszkodzić. Twierdzi, że lekarze są w zmowie z firmami farmaceutycznymi i wszystkim wciskają chemię dla zysku. Uważa, że dłużej pożyje, jeżeli nie będzie robił kompletnie nic. Zdaje sobie sprawę, że istnieje też metoda HIFU, ale oczywiście nie chce na nią przystać, bo uważa, że rak i tak nie zostanie przez nią zniszczony i wyrzuci tylko pieniądze w błoto. Naszym zdaniem on po prostu chce umrzeć. Od dłuższego czasu, w mojej opinii, bo żaden specjalista nie miał okazji go badać, ma dystymię, ale absolutnie nie chce udać się ani do psychologa, ani do psychiatry, chociaż tłumaczyłam mu, że wcale nie musi poddać się terapii, skoro tak odrzuca go ten pomysł, a nawet same leki poprawią jego jakość życia i w dodatku są refundowane. Nie i już. Mama jest już zmęczona, ponieważ jakiekolwiek zadbanie o zdrowie musi na tacie wymuszać. Operację biodra, choć kulał i bardzo go bolało, pójście do lekarza z paskudną raną, pomimo że widać już infekcję, itd. Ja także nie umiem go przekonać chociaż do diagnostyki. Ciężko mi zaakceptować jego decyzję, ponieważ mam sześcioletniego brata i nie chcę, by był zmuszony dorastać bez taty. Ja mam 22 lata, moja siostra 18. My, nawet gdyby tata umarł teraz, będziemy go dobrze wspominać, będziemy go pamiętać, dorastałyśmy w pełnej rodzinie. A mój brat? Tata jest dla niego najważniejszy. Nie rozumiem dlatego decyzji ojca. Chciałabym zapytać, czy powinnam nadal starać się wpłynąć na tatę, prosić o to mamę czy może liczyć, że tata sam zmieni zdanie? Ostatecznie, jeżeli nam się nie uda, będę musiała się z tym pogodzić i wiem o tym, ale ciężko mi tak łatwo się poddać.
odpowiada 1 ekspert:
mgr Adam Zajączkowski
mgr Adam Zajączkowski

Czy należy przyspieszyć kontakt ze szpitalem?

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące mojego męża 4lata temu przeszedł raka jelita grubego miał chemię i radioterapię przed operacja w tym roku okazało się po badaniu że rak wrócił tylko w innym miejscu ale również w jelicie grubym. Po konsylium... Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące mojego męża 4lata temu przeszedł raka jelita grubego miał chemię i radioterapię przed operacja w tym roku okazało się po badaniu że rak wrócił tylko w innym miejscu ale również w jelicie grubym. Po konsylium zadzwoniła jakas kobieta z wiadomością że mąż został zakwalikowany na operacje i ma czekać na tel. ale czeka już ponad miesiąc czy tak wygląda leczenie czy powinniśmy dzwonić i pytać bo obawiam się o zdrowie męża.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer
Mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer

Jak ocenia się skuteczność radioterapii?

Witam. W sierpniu miałem usuniętą prostatę ( psa 19) i pobrano wycinki z węzłów chłonnych do badania chistopatologicznego i okazało się że jest w nich nowotwór ( gleason 8) . Psa dwa miesiące po operacji 0,38. I skierowano na radioterapię... Witam. W sierpniu miałem usuniętą prostatę ( psa 19) i pobrano wycinki z węzłów chłonnych do badania chistopatologicznego i okazało się że jest w nich nowotwór ( gleason 8) . Psa dwa miesiące po operacji 0,38. I skierowano na radioterapię. Właśnie ją skończyłem i chciałbym się dowiedzieć w jakim badaniu można ocenić efekty radioterapii,stan nowotworu węzłów chłonnych. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się tych zmian skórnych?

Dzień dobry, sprawa dotyczy mojej mamy. Jakieś 4/5 miesięcy temu wyskoczyły mojej mamie krostki na rękach i dłoniach. Po 4 miesiącach, gdy mama nachodziła się po lekarzach, stwierdzili ze w dalszym ciągu nie maja pojęcia co to jest ale wyglada... Dzień dobry, sprawa dotyczy mojej mamy. Jakieś 4/5 miesięcy temu wyskoczyły mojej mamie krostki na rękach i dłoniach. Po 4 miesiącach, gdy mama nachodziła się po lekarzach, stwierdzili ze w dalszym ciągu nie maja pojęcia co to jest ale wyglada na krostkowiak (gorsza odmiana łuszczycy). Przepisywali mamie tabletki, maści, cuda niewidy. Tyle pieniędzy poszło a nic nie znika, jest wręcz gorzej. Lekarka powiedziała mamie ze powinna mieć radioterapię(??) ale przez covid tego mamie nie zrobią.Dziś ... mama przyszła z kościoła a w miejscach na stopach gdzie mama miała te krostki było pełno krwi, siniaki, i wszystko pod skóra. Nie mamy pojęcia co to może być i co teraz zrobić. Do szpitala? Z góry dziękuje na odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy upadek pogorszył stan osoby chorej na raka?

Witam. Mój ojciec, wiek 76 lat, ma raka złośliwego płuc z przerzutami do wątroby, kręgosłupa i głowy. Diagnozę postawiono pod koniec stycznia. Wdrożono leczenie, najpierw radioterapia paliatywna (2 tygodnie był), później miała być chemia i immuno. Niestety w wyniku... Witam. Mój ojciec, wiek 76 lat, ma raka złośliwego płuc z przerzutami do wątroby, kręgosłupa i głowy. Diagnozę postawiono pod koniec stycznia. Wdrożono leczenie, najpierw radioterapia paliatywna (2 tygodnie był), później miała być chemia i immuno. Niestety w wyniku infekcji nie miał jeszcze chemii. Nawet 2 tygodnie spędził w szpitalu na oddziale wewnętrznym. Po wyjściu jest coraz słabszy. Zaliczył jeden upadek na chodnik. Wyglada ze zdarł sobie tylko kolana. Nie chciał iść do lekarza by to sprawdzić. Ale od tygodnia jest coraz gorzej. Aktualnie jest już leżący, mało świadomy, pod tlenem. Czy upadek mógł mieć wpływ na postęp choroby? Ja wiem ze rokowania przy przeżucie do OUN są złe, ale czy ten upadek nie przyspieszył czasem choroby.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy podczas stosowania Tamoxifenu mogę wykonać fotoodmładzanie?

Witam jestem 4 miesiące po operacji oszczędzającej piersi skończyłam radioterapię w tej chwili biorę tamoxifen.Moje pytanie brzmi czy mogę zrobić zabieg laserowego fotoodmładzania na twarz czy są jakieś przeciwwskazania?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Katarzyna Lisicka
Mgr Katarzyna Lisicka

Czy chemioterapia w tabletkach jest bezpieczna dla otoczenia?

Mój tato bierze chemię w tabletkach Capecitabina medac 500mg  rano i wieczorem (po 8 tabletek) dziennie i raz na 3 tyg dożylnie w szpitalu. Czasami zapomina umyć ręce po tabletkach chociaż w ulotce jest napisane aby myć ręce po nich. Dotyka... Mój tato bierze chemię w tabletkach Capecitabina medac 500mg  rano i wieczorem (po 8 tabletek) dziennie i raz na 3 tyg dożylnie w szpitalu. Czasami zapomina umyć ręce po tabletkach chociaż w ulotce jest napisane aby myć ręce po nich. Dotyka wszystkiego po nieumyciu rąk.  Jest przed radioterapia i operacją raka odbytu odbytnicy.   Mam obawiać się o coś? Czy dla mnie jest to bezpieczne, że jak nie umył rąk dotyka rzeczy? Czy przez papier toaletowy wycierając pupę po skorzystaniu taty w toalecie robił kał,  pierwszym płatek papieru może przeniknąć rakiem do mnie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co zrobić, aby pozbyć się tego bólu?

Babcia ma raka policzka , nie zgodziła się na operację z powodu wieku(86l) i potrzeby usunięcia części kości żuchwy. Skierowano ja na radioterapie.przeszla 5 dni naświetlań jednak ból z powodu nowotworu nie ustał. Za miesiąc ma mieć kolejne... Babcia ma raka policzka , nie zgodziła się na operację z powodu wieku(86l) i potrzeby usunięcia części kości żuchwy. Skierowano ja na radioterapie.przeszla 5 dni naświetlań jednak ból z powodu nowotworu nie ustał. Za miesiąc ma mieć kolejne 5 lamp. Czy nie ma dla niej ratunku jeśli chodzi o zlikwidowanie bólu. Bierze plastry na ból(fenatyl) i krople z morfina . Lekarz powiedział że trzeba czekać na efekt naświetlań.bo bezpośrednio po lampach go nie ma.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy w takiej sytuacji mogę skorzystać z endermologii?

Dzien dobry W zeszłym roku 06/2020 zdiagnozowany został nowotwór jelita cienkiego, został on w całości usunięty. Bez chemii i radioterapii. Po ostatnim badaniu i kontroli jest wszystko dobrze, nie ma żadnych nawrotów. Czy w takiej sytuacji moge skorzystać z endermologii? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Jak mam postępować z liszajem płaskim?

Jestem 35-letnim mężczyzną. W 2017 roku zdiagnozowano u mnie liszaj płaski na skórze głowy - LPP (choroba jest na pewno dłużej, myślę, że koło 10 lat), diagnoza potwierdzona biopsją. Leczę się u dermatologa: - sterydy miejscowe (Dermovate) - takrolimus... Jestem 35-letnim mężczyzną. W 2017 roku zdiagnozowano u mnie liszaj płaski na skórze głowy - LPP (choroba jest na pewno dłużej, myślę, że koło 10 lat), diagnoza potwierdzona biopsją. Leczę się u dermatologa: - sterydy miejscowe (Dermovate) - takrolimus (Protopic) - iniekcje sterydowe co miesiąc (triamcynolon - TriamHEXAL) - izotretynoina 20 mg/dzień - pioglitazon 15 mg/dzień - dutasteryd 0.5 mg/dzień (na łysienie androgenowe, które współtowarzyszy LPP) - ostatnio krótki kurs doustnego sterydu (prednizon) z powodu silnego zaostrzenia - 20 mg/dzień Choroba powoduje postępujące wyłysienie w takich małych plackach, które się powiększają, a czasami ból, pieczenie w zaczerwienionych miejscach. W 2019 roku, po ponad 2 latach leczenia, ucichła, ale niestety wróciła kilka miesięcy temu w 2021 roku (po przejściu COVID-19 i po 3 dawkach szczepienia) i cały schemat się powtarza. Nie ukrywam, że choroba odbija się na moim stanie psychicznym. Miejsca wyłysienia coraz trudniej kamuflować, skóra głowy czasami boli w zapalnych ogniskach, i samo leczenie już tyle lat również kosztuje i pewnie branie tylu leków nie jest obojętne dla ogólnego zdrowia. Co więcej, nie ma ŻADNYCH leków refundowanych w tym wskazaniu... W związku z tym chciałbym zadać przewrotne pytanie - skoro choroba atakuje mieszki włosowe - czy zamiast leczyć (=chronić resztę włosów) dałoby się usunąć *wszystkie* włosy ze skóry głowy zanim zrobi to LPP, aby otrzymać jednolicie łysy wygląd skóry głowy? Jeśli tak, jak to zrobić (laser, elektroliza a może radioterapia)? Dla kobiet to byłaby raczej nie do zaakceptowania propozycja, ale ja, jako mężczyzna, nie miałbym problemu z bycie całkowicie i jednolicie łysym i gdyby dało się to zrobić szybko i łatwo, z chęcią bym również odstawił te wszystkie leki. Pozdrawiam,
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy te problemy są wynikiem leczenia?

Mam 37 lat, urodziłam dwoje dzieci, jestem w trakcie leczenia nowotworu, jestem po chemioterapii i radioterapii, mam problem ze współżyciem z mężem. Próbowaliśmy już kilka razy, za każdym razem odczuwam ból i penis nie jest w stanie wejść... Mam 37 lat, urodziłam dwoje dzieci, jestem w trakcie leczenia nowotworu, jestem po chemioterapii i radioterapii, mam problem ze współżyciem z mężem. Próbowaliśmy już kilka razy, za każdym razem odczuwam ból i penis nie jest w stanie wejść do pochwy. Nie jestem zestresowana, do tej pory seks był dla mnie przyjemnością. Jak mam sobie z tym poradzić? Czy jest to skutek leczenia? Czy powinnam się udać do lekarza?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam skurcze w obrębie żołądka?

Witam, Kilka dni temu pojawiły się u mnie skurczowe bóle w obrębie żołądka (przy napiętych ścianach żołądka wyczuwalnych pod żebrami), zwłaszcza rano oraz wieczorem, do tego wzdęcia z gazami oraz uczucie ssania w żołądku pomimo zjedzonego posiłku. Od dwóch dni... Witam, Kilka dni temu pojawiły się u mnie skurczowe bóle w obrębie żołądka (przy napiętych ścianach żołądka wyczuwalnych pod żebrami), zwłaszcza rano oraz wieczorem, do tego wzdęcia z gazami oraz uczucie ssania w żołądku pomimo zjedzonego posiłku. Od dwóch dni biorę na czczo Polprazol, jednakże dziś pojawił się kolejny objaw: uczucie zalegania czegoś w przełyku. Podobne objawy miałam kilka miesięcy temu - wtedy konieczna była eradykacja Helicobacter. Test na Helicobacter z kału wykonałam dwa dni temu - wynik ujemny. Gastroskopia we wrześniu zeszłego roku nie wykazała żadnych zmian (poza wspomnianą H. pylori). Ponadto biorę leki na niedoczynność tarczycy (efekt uboczny radioterapii jodem, 'piekło tarczycowe' wciąż się utrzymuje), jestem także zarażona krętkiem boreliozy. Będę wdzięczna za Państwa komentarze.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy możliwe jest przeniesienie nowotworu?

Mam pytanie czy rak nowotwór może zarazić się od drugiej osoby w takiej sytuacji? Mój tato miał nie całe 3 miesiące temu operację usunięcia guza na końcu jelita grubego. Po tym nie miał chemioterapii ani radioterapii.  Przed operacją miał... Mam pytanie czy rak nowotwór może zarazić się od drugiej osoby w takiej sytuacji? Mój tato miał nie całe 3 miesiące temu operację usunięcia guza na końcu jelita grubego. Po tym nie miał chemioterapii ani radioterapii.  Przed operacją miał te obie terapie. Ma jeszcze założony cewki na mocz i na stałe  ma odbyt na brzuch z workiem  Moje pytanie jest tutaj ubikację zatkałam papierem toaletowym. Niestety mam okres i musiałam wyciągnąć ten papier z ubikacji ale miałam małą ranę na palcu.  Mój tato tam wyrzuca z tych worków kał i mocz.  Czy mogłam zarazić się rakiem przez to? Pamiętam, że jak tato brał chemioterapie to też tak zatkałam i chyba miałam też małą ranę na palcu. Czasami boli mnie łokieć i nadgarstek w której wyciągnęłam papier toaletowy.  Boję się o własne życie.  Proszę o szybką odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę czuć się chroniona przed Covid?

Szanowni Państwo, Mam 70 lat, jestem po 2. dawce szczepienia pfizer. Wykonałam poniższy wynik, aby się upewnić, czy jestem chroniona. Dodam, że 6 lat przeszłam leczenie onkologiczne (chemio i radioterapia z powodu nowotworu piersi, co mogło wpłynąć na moją odporność).... Szanowni Państwo, Mam 70 lat, jestem po 2. dawce szczepienia pfizer. Wykonałam poniższy wynik, aby się upewnić, czy jestem chroniona. Dodam, że 6 lat przeszłam leczenie onkologiczne (chemio i radioterapia z powodu nowotworu piersi, co mogło wpłynąć na moją odporność). PYTANIE: Czy mogę już spokojnie wychodzić, spotykać się z ludźmi? Wynik: Koronawirus SARS-COV-2, przeciwciała nieutralizujące anty-S, ilościowo (ICD-9: V98). SARS-COV-2 Trimeryczne S IgG [BAU/ml] >2080,0 BAU/ml Legenda: wynik ujemny (niereaktywny)<33,8 BAU/ml wynik dodatni (reaktywny)> 33,8 BAU/ml Oznaczone przeciwciała przeciwko białku szczytowemu S (anty-S, ang. spike) powstają po kontakcie z wirusem SARS-COV-2, jak również po szczepieniu przeciw COVID-19. Badanie wykonano metodą CLIA na aparacie Liaison firmy Diasorin. Uwaga: zmiana generacji testu. Badanie wykonano w diagnostyce. Pozdrawiam serdecznie,
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Czy możliwe, że 15-latka jeszcze urośnie?

Dzień dobry Córka ma 15 lat wzrost 152 i waży 45kg .Mąż ma 179 cm wzrostu ja mam 168cm .Córka miala wykonane wszystkie badania ma dobrą Wit.d3 zdowa tarczyce dobry cukier prawidłowy hormon wzrostu,miesiączkę dostała na początku 13 roku... Dzień dobry Córka ma 15 lat wzrost 152 i waży 45kg .Mąż ma 179 cm wzrostu ja mam 168cm .Córka miala wykonane wszystkie badania ma dobrą Wit.d3 zdowa tarczyce dobry cukier prawidłowy hormon wzrostu,miesiączkę dostała na początku 13 roku życia.majac 6 lat zachorowała na białaczkę miala radioterapię na głowę .Lekarze mówią że to przez tą chorobę rosnie wolno ,przez pół roku urosla tera, 2 cm.Czy jest szansa że urosnie co jeszcze mogłabym zrobić?lekarze twierdzą że wzrost to mały problem u dziewczynki zwłaszcza ,najważniejsze że jest zdrowa.Dla mnie też to jest ważne ale chciałabym wiedzieć że wyczerpałam wszystko jeżeli chodzi o wzros
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę powiększyć usta po usunięciu guza mózgu?

Witam, 1,5 roku temu wykryto u mnie guza mózgu (astrocytoma diffuse, II WHO). Jestem po dwóch operacjach usuniecia guza bez dodatkowych terapii leczniczych (nie miałam radioterapii, ani chemioterapii). Ostatni wynik rezonansu był dobry. Biorę lamotryginę na czasem występujące mioklonie. Czy moja choroba jest przeciwwskazaniem do zabiegu powiększania ust?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz
Patronaty