12-dniowe krwawienie podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej

Witam Skonczylam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych a juz krwawilam od 15 tabletki teraz mam 5 dzien przerwy i krwawienie nadal nie ustepuje a trwa to juz 12 dzien .Czy mam normalnie zaczac 2 opakowanie po przerwie za 2 dni i czy krwawienie ustanie podczas brania. Czy moze lepiej pojsc do lekarza sprawdzic czy wszystko dobrze.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować stosowanie tabletek zgodnie z harmonogramem. Jeśli krwawienie nie ustąpi po rozpoczęciu kolejnego opakowania to powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa.