12-dniowe opóźnienie okresu i negatywne testy ciążowe

Witam, Okres spóźnia mi się już 12 dni. Przedwczoraj wieczorem i wczoraj rano robiłam testy, oba negatywne. Czy w takim razie muszę się obawiać, że jestem w ciąży? Czy przyczyny braku okresu szukac gdzie indziej?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym momencie warto zgłosić się do lekarza. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonów płciowych.