15 tydzień ciąży, a silny ból na wysokosci pępka z prawej strony

Witam.
Nad ranem ok. godz 3:00 zbudził mnie bardzo silny ból na wysokości pępka z prawej strony. Trwał ok. 3 minut i towarzyszyło mu uczucie zimnych potów na całym ciele. Z trudnością wstałam i doszłam do toalety. Brak krwawień i wymiotów. Towarzyszą też wzdęcia i zaparcia. W chwili obecnej brak nasilonego bólu, jedynie delikatne klucia w całej jamie brzusznej.

Proszę o poradę, czy to może być objaw jakiegoś schorzenia i konieczna jest wizyta u lekarza. Jeżeli tak to do jakiego lekarza mam się zgłosić.
Planowany termin wizyty u lek. gin. prowadzającego ciążę mam na 25.10.2010r.
Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak silny ból brzucha, powodujący zlanie potem, powinien być powodem niepokoju. Oczywiście nie musiało stać się nic złego, ale powinna się Pani udać jak najszybciej do ginekologa na badanie i USG. Proszę się jednak nie niepokoić, powód bólu mógł być bowiem dość prozaiczny (naciąganie więzadła macicy, wzdęcie, itp.)

Pozdrawiam serdecznie!