16. dzień plamienia przy antykoncepcji hormonalnej a oczekiwanie na zabieg leczenia żylaków odbytu

Witam.13.08 mam zabieg zakładania gumek na żylaki odbytu.Biorę Microgynon21 i mam problem-16 dzień mam plamienie,dość mocne,ale słabsze od miesiączki.Wcześniej gdy zdarzały mi się plamienia przy tabletkach (innych,Yasmin) to trwały długo,ok 33 dni i zatrzymywane były lekami (Primolut). Mam w domu opakowanie tego primolut-czy mogę je brać razem z antykoncepcją,żeby zatrzymać krwawienie? Czy plamienie jest przeciwwskazaniem do zabiegu? Dziękuje za szybką odpowiedź!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Plamienie może być przeciwwskazaniem do zbiegu. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który zastosuje postępowanie mające na celu ograniczenie plamienia. Warto też skonsultować się z lekarzem kierującym na zabieg.