2-centrymetrowe rozwarcie w 38. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 38 tyg. Ciazy rozwarci mam na 2 cm glowka nisko. Od jakiegos tyg. Zawsze rano mam bole jak na miesiaczke silne po czym musze oddac stolec i wszystko mija po wyproznieniu. Czy to moze oznaczac szybszy porod?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane dolegliwości bólowe ustępują po oddaniu stolca, najpewniej są związane z przewodem pokarmowym. Podczas najbliższej wizyty u specjalisty ginekologa proszę jednak zwrócić na to uwagę lekarza prowadzącego.