3 cm szyjka macicy a ciąża w 20 tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 20 tygodniu ciąży, miałam robione usg przez brzuch - wszystko ok oraz badanie ginekologiczne w którym lekarz stwierdził, że również wszystko jest ok. Wpisał w kartę ciąży, że szyjka macicy ma dł. 3 cm i że jest twarda oraz powiedział, że mogę wrócić do pracy (dotychczas byłam na zwolnieniu). Według usg dopochwowego z 6/7 tyg. ciąży szyjka miała dł. 45mm. Czy mimo takiego skrócenia wszystko jest w porządku czy jest to powód do niepokoju?

długość szyjki powyżej 25 mm jest prawidłowa i nie ma powodów do niepokoju. Poza długością liczy sie jeszcze twardość szyjki i rozwarcie ujścia . Z tego co mówił gin wygląda że wszystko jest ok