3-miesięczne dziecko przestało jeść

Witam. Mam 3-miesięczna córeczkę, która obecnie jest na mleku nutramigenie, a że strasznie ulewała, to od miesiąca zagęszczam jej nutritionem. Od tygodnia mała nie chce jeść, kręci główką, płacze, wypycha butlę rączkami - a jadła po 150 ml. Ma rzadsze kupy, do trzech dziennie, lekko podzielonkawe. Robiąc je, strasznie się napina, stęka, jakby nie mogła zrobić, jest cała spocona. Ponadto zaczęła się strasznie slinić, wkładać paluszki, piąsteczki do buzi. Co może być przyczyną tych luźnych zielonych kup, stękania i niechęci jedzenia? Może zagęszczać czymś innym, kleikiem ryżowym albo kaszą kukurydzianną - ile wsypać, a może zacząć podawać mleko kozie? Córka obecnie waży 6590 g.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Każdą zmianę pokarmu należy skonsultować z lekarzem pediatrą, który najlepiej zna dziecko. Domyślam się, że córeczka ma kłopoty z przyswajaniem mleka krowiego. Warto zmienić dietę malca, aby wyelimonować przykre dolegliwości żołądkowe i zmniejszyć pojawiający się niepokój i napięcie w  jego zachowaniu.

Pozdrawiam