3-tygodniowy połóg a brak miesiączki

Mam pytanie jestem po porodzie 2 miesiące i nie dostałam okresu połóg miałam przez 3 tyg i boje się bo już współżyłam tabletki mam przepisane antykoncepcyjne ale lekarz powiedział że dopiero mam zacząć je brać jak okres dostane co mam zrobić mogę brać te tabletki gdy nie mam miesiączki ?? proszę o pomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zależy to od zaleconego leku, oraz od tego, czy karmi Pani piersią. Jeżeli obecnie nie karmi Pani piersią, to ryzyko kolejnej ciąży istnieje, choć nie jest ono wysokie. Sugeruję ponownie skontaktować się z ginekologiem i wyjaśnić, jak tabletki mają być stosowane.