32 dni okresu u nastolatki

Witam mam pytanie Moja córka ma 14 lat od 32 dni miesiaczkuje byłam z nia u ginekologa gdy okres trwał 8 dni powiedział że to normalne wypisał tabletki exclacum nie wiem czy tak się pisze i powiedział ze ma powoli ustapic nie ustapił pojechałam na pogotowie pani dr powiedziała też że tak bywa u 14 latek na koniec zawiozłam córke do szpitala przebadali po 3 dniach wyszła okres ustapił na 2 dni z przedwczopraj znów zaczeło sie krwawienie Co to moze być zaczynam sie martwic

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli menstruacja jest bardzo obfita oczywiście nie można pozostać obojętnym w tej kwestii. Musze jednak poinformować iż szczególnie w początkowym okresie dojrzewania gdy u kobiety pojawia się okres, cykle mogą być nieregularne i obfite. Nie jest to patologia. Najczęściej powodem takiego stanu rzeczy są wahania hormonalne.