4 dniowe brązowe plamienie: Czy jestem w ciąży?

Witam!  Mam pytanie. Dostałam zamiast okresu 4 dniowe brązowe plamienie. Zazwyczaj przed okresem bolały mnie piersi, a tym razem nie. Współżyje z partnerem więc mam obawy, czy nie jestem w ciąży. Czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl