4 tygodniowe krwawienie w 3 tygodniu ciąży

Witam, mam pytanie, jestem w 3 tygodniu ciąży. Od 4 tygodni mam obfite krwawienie, trwa one codziennie. Mój lekarz powiedział, że to normalne, że po zapłodnieniu tak jest. Ja się martwię, te krwawienie w ogóle nie ustępuje, nie lecą mi skrzepy, tylko po prostu mam obfite krwawienie. Tak wygląda jakbym miała długą miesiączkę.

Czy to jest możliwe? Czy mojej ciąży zagraża coś? Czy w pierwszych tygodniach tak jest?
To jest moja 3 ciąża, a poziom hcg robie już 4 raz i ma wynik spadający. Pytając się lekarza powiedział, że nie muszę się martwić, że wszystko będzie dobrze. Ja mieszkam w Holandii więc trochę nie mam zaufania do tych lekarzy.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Obfite krwawienie żywo czerwoną krwią (nie na brązowo) jest w ciąży zawsze objawem niepokojącym. W połączeniu ze spadającym poziomem beta HCG, skłania do podejrzenia poronienia. Rozumiem, że czas trwania ciąży liczy Pani od owulacji (prawidłowo jako pierwszy dzień ciąży uznajemy datę wystąpienia ostatniej miesiączki). Radzę stanowczo nalegać na badanie USG, tak by można było obiektywnie określić, co dzieje się z ciążą. Jeśli wszystko jest w porządku, powinno być możliwe uwidocznienie pęcherzyka ciążowego, pęcherzyka żółtkowego oraz czynności serca zarodka. Ponadto, tak długo utrzymujące się krwawienie grozi powstaniem niedokrwistości (anemii). Nie powinna Pani więc zwlekać z ponowną wizytą u lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!