43 dzień cyklu po odstawieniu tabletek - jeszcze czekać na okres, czy już iść do lekarza?

Krwawienie z odstawienia było 1 lutego; dzisiaj jest 43 dzień cyklu i brak okresu. Jak długo może się on opóźniać? Czy już iść do lekarza, czy jeszcze poczekać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opóźnienie miesiączki po zaprzestaniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych może wynosić kilka, kilkanaście dni. W niektórych sytuacjach trwa nawet dłużej. Pomimo to warto, aby udała się Pani do lekarza - być może konieczne będzie podanie leku hormonalnego "na wywołanie miesiączki".

Pozdrawiam!