5-6 tydzień ciąży- prawidłowa wielkość pęcherzyka ciążowego?

Byłam na USG dopochwowym u ginekologa.

Lekarz stwierdził że jest pęcherzyk ciążowy, prawidłowo usytuowany, ale bardzo mały (6mm). Czy to jest normalna wielkość w tym tygodniu ciąży? Zapisał mi "profilaktycznie" duphaston i nospe forte. Mam wrażenie, że nie bez powodu. Nie mam żadnych plamień, ale czuję czasami pojedyńcze ukłucia po lewej stronie brzucha.

Proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Proszę się nie martwić na zapas.

Pęcherzyk jest nieduży, ale jego wymiar mieści się w normie. Bardzo wiele kobiet bierze te leki od wczesnego etapu ciąży, często, tak jak Pani napisała, czysto profilaktycznie. "Kłucia", o których Pani pisze, są w ciąży naturalne- spowodowane są rozciąganiem macicy i jej więzadeł.

Pozdrawiam!