5-dniowe opóźnienie okresu, krwawienie ze skrzepami i ból brzucha

Witam. Cykle mam 28 dniowe a okres spoznil mi sie 5 dni. 5 dnia dostalam mocnego krwawienia ze skrzepami i mocny bol brzucha, trwalo to dwa dni a pozniej brazowe plamienie. 1 dzien ciszy i znow krew ale tylko troche i znow brazowe plamienie. Podejrzewalam ciaze bo nigdy okres mi sie nie spoznial a dodatkowo mialam objawy. Sam fakt ze przed okresem nigdy nie bola mnie piersi a teraz tak. Czy moglo to byc poronienie? Warto zrobic test? Czy w ogole mogla to nie byc ciaza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią opóźnienie miesiączki może mieć wiele przyczyn. Teoretycznie może być to także wynik ciąży. Tak jak krwawienie może być teoretycznie skutkiem przebytego poronienia. Nie ma jednak takiej możliwości, by w ramach porady internetowej to potwierdzić. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.