50. dzień od ostatniego okresu a wymioty, osłabienie, senność i płaczliwość u dziewczyny

witam,mojej dziewczynie spóźnia się okres, według niej jest to już 50 dzień od ostatniego. 2 dni temu wykonała domowy test ciążowy, wynik był negatywny, dzisiaj wieczorem wymiotowała, jest osłabiona, senna, "płaczliwa". czy jest się czym niepokoić? czy może być to spowodowane czymś zupełnie innym....

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy test był wykonany z porannego moczu? Domowe testy paskowe należy zawsze wykonać minimum dwukrotnie by wykluczyć wynik fałszywie ujemny. W przypadku braku ciąży wskazany kontakt z ginekologiem - z powodu braku miesiączki, tj. zaburzeń miesiączkowania oraz z lekarzem rodzinnym, z uwagi na występowanie w/w objawów.