6 tydzień- widać tylko pęcherzyk

Witam,
jestem w 6 tygodniu ciąży, hcg wynosi 4590, ale dziś byłam na usg i lekarz widział pęcherzyk. Mówił, że wszystko ok, ale wiem że w 6tyg. powinno być widać już serduszko. Proszę o odp.

Witam serdecznie!

Ocena tygodnia ciąży jedynie na podstawie stężenia hormonu betaHCG jest wysoce niemiarodajne. Przedstawiony przez Panią wynik odpowiada 5-6 tygodniowi ciąży w zależności od normy danego laboratorium. Jak słusznie Pani zauważyła, w 6 tygodniu można uwidocznić i usłyszeć serduszko maluszka.
Jeżeli miała Pani wykonywane badanie USG, po którym lekarz stwierdził, że ciąża rozwija się prawidłowo to nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam.