60 kilogramów przy 170 cm wzrostu u 13-latki

Mam 13 lat i ważę 60 kg przy wzroście 170, nie jestem pewna czy to dobra waga i chciała bym zrzucić parę kilo tak do 54/55 kg. Proszę o pomoc, dziękuję!
13 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witaj!
Przy wzroście 170 cm i wadze 60 kg Twój BMI, czyli wskaźnik masy ciała wynosi 20,8, co oznacza, że Twoja waga mieści się w normie. Odnosząc Twoje BMI do siatek centylowych dla 13-latków, można zauważyć, że Twój wynik mieści się w kanale między 50-75 centylem, co sugeruje prawidłową masę ciała w stosunku do wzrostu. Nie ma widocznej potrzeby, dla której musiałabyś się odchudzać. Jesteś zbudowana proporcjonalnie.
Pozdrawiam!