68 kg - jak schudnąć?

Witam :) Mam 15 lat, 175 cm wzrostu i ważę 68 kilo! Przytyłam 8 kilo w miesiąc i chcę się teraz pozbyć tej nadwagi. Moją wymarzoną wagą jest 58 kg. Jaką najbezpieczniejszą dietę mogę zastosować? Czy uda mi się schudnąć 10 kilo w miesiąc?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim utrata 10kg w ciągu miesiąca jest niekorzystna dla Twojego zdrowia, jak również przy tak szybkim spadku wagi wystąpi efekt jojo. Dlatego nie warto odchudzać się na siłę, ale powoli, aby utrata tkanki tłuszczowej była trwała. Dodatkowo Twoja masa ciała nie wskazuje na nadwagę. Być może tak gwałtowny wzrost masy ciała był spowodowany równie szybkim wzrostem całego ciała. Jest to normalne w Twoim wieku. Nie odchudzaj się, bo możesz tylko zaszkodzić swojemu organizmowi. Jeśli chcesz, aby Twoje ciało było smukłe i kształtne, bez nadmiaru kilogramów zacznij zdrowo się odżywiać i regularnie uprawiać sport. Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki i http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam.