7 dni przerwy podczas przyjmowania tabletek

Witam. Mam 18 lat i od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Cyprest, nurtuje mnie pytanie, czy podczas tej 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek, podczas której powinno wystąpić krwawienie, tabletki nadal działają, czy ryzyko zajścia w ciążę jest większe? A jeżeli jest większe, to w jak dużym stopniu? Pozdrawiam serdecznie.

18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Producenci tabletek antykoncepcyjnych podają, że podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek zachowane jest działanie antykoncepcyjne. Faktem jest, że pomimo tej 7-dniowej przerwy skuteczność tabletek jest bardzo duża. Jednak ostatnio pojawiają się głosy, że ta 7-dniowa przerwa może skutkować wahaniami stężeń hormonów, co może powodować mniejszą skuteczność antykoncepcyjną. Niedawno na polskim rynku pojawiły się tabletki, które należy przyjmować przez 24 dni, a przerwa jest 4-dniowa.

Pozdrawiam!