7-dniowa przerwa podczas brania tabletek

Witam, piszę z takim problemem. Moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne już ponad 5 miesięcy, przeważnie podczas tej 7-dniowej przerwy dostawała w 5 dniu okres, dość obfity. 2 miesiące temu zapomniała wziąć tabletki i wzięła 2 naraz i chyba przez to okres jej się spóźnił o jeden dzień. Miesiąc później brała normalnie i miesiączkę dostała normalnie w 5 dniu. Ale w tym miesiącu też brała normalnie bez spóźnienia i teraz jak przyszło do okresu, to w 6 dniu dostała lekkiego plamienia (taki jakby brązowy śluz). W tym miesiącu dość często się kochaliśmy i teraz nie wiemy, czy ona jest w ciąży i czy dalej ma zażywać te tabletki (bo jeśli by była w ciąży to czy te tabletki w jakiś sposób nie zagrożą płodowi?). Aha, a jeszcze wczoraj, tak po południu, strasznie zaczęło ją boleć podbrzusze. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Antykoncepcja hormonalna szkodzi płodowi i dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości należy wykluczyć ciążę - np. wykonując test ciążowy (przed jego wykonaniem proszę przeczytać dokładnie ulotkę do niego dołączoną). W razie wyniku pozytywnego, należy natychmiast odstawić pigułki. Silny ból w podbrzuszu powinien skłonić partnerkę do wizyty u lekarza - najlepiej ginekologa.

Pozdrawiam!