Aborcja farmakologiczna a duże zagrożenie dla zdrowia kobiety

Witam. Czy jeśli stosuje sie tabletki antykoncepcyjne, a mimo tego dojdzie do "wpadki", to czy można zastosować tabletki na poronienie (np. RU 486)? Jeśli tak to czy wymagane jest zaprzestanie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych na jakiś okres czasu ? Jeśli tak, to po ilu dniach można wrócić do przyjmowania antykoncepcji hormonalnej ? Czy taka aborcja farmakologiczna stanowi duże zagrożenie dla zdrowia/życia kobiety ? Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli antykoncepcja hormonalna zawiedzie możliwe jest zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej. Należy jednak udać się do specjalisty ginekologa, który zastosuje odpowiednią terapię. Nie należy przyjmować leków wczesnoporonnych na własną rękę, gdyż grozi to wystąpieniem powikłań.