Adeonoma tubulare cum dysplasia high-grade a krwawienie do przewodu pokarmowego

U mojej mamy stwierdzono Adeonoma tubulare cum dysplasia high-grade. Excisio completa. Była w szpitalu 5 dni z powodu krwawienia do przewodu pokarmowego. Na karcie informacyjnej pisze, że 18 cm od zwieraczy znajdował się polip uszypułkowany, który wycięto, ale w czasie ewakuacji rozpadł się na drobniejsze fragmenty. Co to znaczy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi:
Gruczolak cewkowy z dysplazją dużego stopnia.
Jest to zmiana łagodna. Dysplazja dużego stopnia stanowi ryzyko transformacji nowotworowej. Konieczna jest okresowa kontrola. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.