ADHD czy AADD?

Wiele się mówi o leczeniu ADHD u dzieci, ale niewiele mówi się o AADD, czyli jak rozumiem zespole zachowań u dorosłych. Jak radzić sobie z tą "chorobą”, gdy ma się 22 - 32 lata, czy terapia przebiega tak samo jak u dzieci? Na czym polegają ewentualne różnice?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Rzeczywiście o AADD mówi się znacznie mniej i trudniej też się to zaburzenie diagnozuje. Na ten temat pisaliśmy już tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/adhd-w-zyciu-doroslym

Forma terapii jest kwestią indywidualną w przypadku każdego pacjenta. Istotne jest objęcie pacjenta opieką psychoterapeutyczną, często stosuje się również farmakoterapię. W tym drugim przypadku musi się to jednak odbywać pod ścisłą kontrolą lekarską, ze względu na ewentualne skutki uboczne leków.

Pozdrawiam!