Agresja i histerie u 3 latki

dziewczynka ma 3 latka ,ma czeste napady uporu przeradzajace w agresje i histerie gdy cos jest nie po jej mysi. Jak Jej pomoc

Witam. Może udać się Pani do psychologa bądź psychoterapeuty, bo tylko tak można coś zrobić (nie przez internetową poradę).
Magdalena Brabec

zglosic sie do psychologa, ktory ma dosw w tym obszarze, wyjasni mech. za tym stojace i poprowadzi prace z rodzicem (co i jak robic...).w takich przypadkach pracuje sie z doroslymi a nie z dzieckiem.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam, w tym wieku dziecko eksperymentuje, bada reakcje rodzica, na co pozwala, co na niego działa, swoje reakcje pokazują całym ciałem. np. dzieci szybko zauważają, że rodzic nieradzi sobie, jak ono histeryzuje w miejscu publicznym. Ważna jest Pani reakcja na napady uporu dziecka, czy jest Pani w stanie nie zmieniać zdania, cierpliwie je znosić, czy też szybko się Pani irytuje. Dzieci potrzebują, aby rodzic był konsekwentny, to daje im poczucie bezpieczeństwa. Dziecko się złości, bo nie dostaje czegoś co chce i to naturalna reakcja, dorośli też nie lubią, kiedy im ktoś odmawia czegoś co bardzo chcą. Histeria pokazuje trudności dziecka z poradzeniem sobie z odmową, własnymi impulsami i tu stanowczość rodzica jest bardzo ważna. Pozdrawiam