Agresja i problem z emocjami u męża

Witam czy moj maż cierpi na jakieś zaburzenia psyhiczne szybko się irytuje wybucha agresja słowną wyzywa chce mieć kontrole nad wszystkim woli piesciami w drzwi jak juzt sobie nie radzi z emocjami i czesto kłamie w drobnych sprawach?

Witam,
o występowaniu zaburzeń psychicznych może orzekać tylko specjalista w bezpośrednim kontakcie po przeprowadzeniu badań. Jednak zachowanie męża jest nieodpowiednie. Nie może on Pani wyzywać ani nadmiernie kontrolować. Warto porozmawiać z mężem na spokojnie i zasugerować wizytę u psychologa lub psychoterapeuty w celu omówienia problemu. Może również Pani chciałaby skorzystać w jakiejś formy pomocy (wizyta u specjalisty, grupa wsparcia), gdyż wyobrażam sobie, że ta sytuacja jest dla Pani trudna.
Pozdrawiam.

Z pewnością jest to pewnego rodzaju zaburzenie osobowości. Co mógłbym doradzić Pani? Proponuję spróbować nakłonić męża do wizyty u terapeuty lub trenera.

Mąż musiałby nauczyć się kontroli swojego zachowania, emocji - swoich nerwów. Kłamstwo jest rodzajem obrony przed pewnymi konsekwencjami.

Proszę pamiętać, że przeprowadzona rozmowa na ten temat musi odbywać się bez wykazywania emocji i nerwów z pani strony. Jeśli takowe narosną - należy odstawić dialog z mężem na chwilę i wrócić gdy emocje opadną.

Z całego serca życzę Państwu powodzenia w rozwiązaniu problemu.