Agresywne zachowanie córki

Mam problem z moją 20-letnią córka (jest studentką) -problem polega na tym ,że jest bardzo agresywna - reaguje wyzwiskami ,mocno przeklina nie ma żadnych skrupułów aby uderzyć.Ma postawę roszczeniową ,nic w domu nie chce pomódz.Mam 2-je wnuków które-wg niej nie powinny mnie odwiedzać zawsze przed przyjściem dzieci dochodzi do awantury którą wznieca.Jestem wdową jej ojciec zmarł. środki pieniężne ma-pobiera rentę po ojcu 1600 zł.proszę o rade jak ogę sobie poradzić z tym problemem .Mam 60lat

Witaj,
To,o czy piszesz dotyczy w dużej mierze też problemów innej natury/ustaleń finansowych,powinnościowych wobec siebie/.Jak to się dzieje,że pełnoletnia córka pobiera rentę po ojcu a nie Ty?Czy ojciec tych dzieci nie łozy na rodzinę i dlaczego.Czy nie jest wreszcie tak,że z jakiegoś powodu/może również materialnego/przyjęłas wobec niej postawę uniżoności i dałas prawo do traktowania Cię w sposób niedopuszczalny.
Czy wreszcie zasięgałas jakiejś prawnej porady w swojej sprawie?
Jeżeli nie,może powinnaś pójśc do psychologa,w tym też pracującego w organizacji pozarządowej,np.do spraw przemocy ,praw kobiet itp.Bo w wieku,w jakim jest córka,nie chodzi już o "radzenie sobie z nią"ale ze sobą,w tym też poukładanie spraw ,o których piszę/finansowo-bytowych oraz towarzyskich/.Ona powinna mieszkać osobno a Ty powinnaś popracwać nad własnymi związkami z ludżmi.Przemoc i ew.bezprawne pieniądze po ojcu trzeba rozstrzygnąc osobno.
Pozdrawiam

Stawianie granic córce jest bardzo ważne. Mam wrażenie, że do tej pory sie to nie udawało. Być może córka jest najmłodsza i jej roszczeniowa postawa wynika z tego, jak była traktowana w ciągu dzieciństwa i dojrzewania. Trudno będzie to zmienić w kilka dni czy tygodnie, jednak jest to możliwe. Wymaga jednak zmiany własnej postawy wobec córki, stawiania jej granic, pozwalania na doświadczenie konsekwencji swojego zachowania i konsekwencji. Zachęcam do spotkania z psychologiem i pracy nad tym w relacji terapeutycznej.