Agresywne zachowanie po alkoholu

czy agresywne zachowanie po alkoholu moze mieć podłoże neurologiczne? Witam. Mam problem z mężem dotyczy on jego zachowania po alkoholu (dodam że pije okazjonalnie i nie zawsze tak się zachowuje) dostaje tzw. białej gorączki jest bardzo agresywny w stosunku do wszyskiech wkoło, a na drugi dzień nic nie pamieta. Ostatnio nawet zauważyłam że zaczyna się powtarzać i zapominać(ma 25 lat).Parę lat temu miał poważny wypadek i od tego czasu nie miał robionych żadnych badań pod kontem neurologicznym

Witam serdecznie,
Każda ilość spożytego alkoholu wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Alkohol powoduje spadek krytycyzmu wobec własnej osoby oraz podnosi prawdopodobieństwo zachowań ryzykownych. Istnieje również zależność między alkoholem a agresją - w miarę jego spożywania tendencja do zachowań agresywnych wzrasta.
Jednak warto byłoby zasięgnąć porady neurologa ze względu na problemy Pani męża z pamięcią, tym bardziej, że jak Pani wspomniała, miał on poważny wypadek.
Pozdrawiam

Alkohol może być zapalnikiem do zmian isteniejących, może właśnie powstałych podczas wypadku. Warto zrobić badnia neurologiczne. Nie wykluczone że obie sprawy nie mają związku i alkohol nie jst dla męża wskazany, w ogóle, nawet okazjonalnie. Pytanie czy jesmu równiez przeszkadzają te objway w trakcie spożywania oraz dzień po? Czy przeszkadza mu niepamięc tego, co robił, mówił, tego co się wydarzyło? Jakim człowiekiem, z jaką osobowością, jest na codzień. Czy zachwowanie po alkoholu jest bardzo różne od tego, codziennego.