Aktywnośc fizyczna a histerektomia

Witam 13 go czerwca br miałam operację usunięcia macicy, szyjki i jajowodów z powodu dysplazji szyjki. Mam 42 lata. Ogólnie czuję się bardzo dobrze, ale mam pytanie: czy po tych kilku miesiącach jest możliwe, abym z powodu jednorazowej jazdy na rowerze (12km) nagle poczuła się, jakbym cofnęła się o miesiąc w rekonwalescencji? Czy przyczyna może być inna? Już dawno zapomniałam o "ruszającym" się pęcherzu i mogłam się bez problemów schylać. Teraz te nieprzyjemności powróciły. Dziękuję za odp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to mało prawdopodobne, choć nie wykluczone. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wykonać USG.