Aktywność fizyczna po opasaniu przy odwarstwieniu siatkówki

Witam. w Październiku 2012 roku przeszłam operacje opasania siatkówki oka prawego. Praktycznie od 8 roku życia cierpię na krótkowzroczność ( mam 21) a odwarstwienie powstało wskutek dźwignięcia ciężkiej torby. Piszę z pytaniem czy mogę wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne ponieważ kiedyś tańczyłam w zespole disco i bardzo mi tego brakuje a po za tym od operacji przytyłam 8 kg i tego chciałabym się pozbyć. Basen niestety odpada. Błagam pomóżcie !!!
KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry,
ograniczenie ćwiczeń fizycznych zależy od obecność tzw. trakcji siatkówkowo-szklistkowych. W razie ich obecności wysiłek należy ograniczyć. Przed podjęciem decyzji o wzmożonym wysiłku należy przejść badanie okulistyczne a decyzję podejmie prowadzący lekarz okulista.