Aktywny tryb życia a trudności ze zredukowaniem tkanki tłuszczowej na brzuchu

jak eczne schudnąć? Mam 168 cm i ważę około 70 kg. Dosyć aktywnie uprawiam sporty, jeżdżę na waweboardzie rolkach rowerze łyżwach na nartach oraz codziennie a nawet czasami 2 razy dziennie jednak nie moge pozbyć sie oponki i zbędneko tłuszczyku. Proszę o skuteczne porady .

Ważne jest by oprócz aktywności fizycznej właściwie się odżywiać. Jeść regularne posiłki, nie zapominać o zjadaniu śniadania, jeść niewielkie porcje co ok 3godz. Co ważne należałoby w diecie ograniczyć spożycie fast-foofów, słodyczy, słonych przekąsek takich jak chipsy, paluszki, także kupnych ciastek, ciast itp, obecność dużej ilości tłuszczy, które w większości stanowią tłuszcze typu trans, powoduje zwiększenie odkładania się tłuszczu właśnie w okolicach brzucha. Niestety nie wiem jak wygląda Pani sposób odżywiania, a to jednak istotny element by zachować piękną sylwetkę.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Sama aktywnosc fizyczna niestety nie da nam wymarzonych efektow, bez odpwiedniej diety. Wiele doniesien mowi, iz na sylwetke dieta wplywa w 70%, a trening zaledwie w 30%. Prosze napisac, jak sie Pani odzywia.

Witam; można mieć super treningi, lecz bez odpowiedniego odżywiania się skutek jest niewielki. Najlepiej wybrać się do specjalisty, który ułoży plan żywieniowy i odpowiednio go dobierze pod aktywność fizyczną.

Witam

Niestety sama aktywność fizyczna nie wystarczy aby zredukować tkankę tłuszczową na brzuchu. Ważne jest również stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety. Czasami taka dieta (jeżeli jest już ułożona) może być zbyt niskokaloryczna oraz niedoborowa.

Do organizmu musimy dostarczyć odpowiednią ilość energii oraz składników odżywczych, wtedy nasza przemiana materii będzie prawidłowa i nie zaburzy procesu redukcji masy ciała.

Bardzo ważnym czynnikiem jest uregulowanie spożywania posiłków oraz właściwy dobór produktów.
Proszę jeść 4-5 posiłków, co 3-4 godziny. Śniadanie w pierwszej godzinie po przebudzeniu, a kolację 2 godziny przed snem.
W codziennym jadłospisie muszą być uwzględnione produkty ze wszystkich niezbędnych dla organizmu grup żywności tj.: produkty zbożowe, warzywa i owoce, produkty mleczne, oraz produkty dostarczające pełnowartościowego białka.

Jeśli posiłki zostaną dobrze zbilansowane, będzie mogła jeść Pani smacznie, a przy tym schudnąć.

Proszę udać się do specjalisty, który który po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego ułoży dla Pani odpowiedni jadłospis dopasowany do Pani zapotrzebowania.
Pozdrawiam serdecznie

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Sport i aktywność ruchowa ma wielki wpływ na ludzki organizm, jednak nie determinuje super sylwetki jeśli są współistniejące problemy zdrowotne. W Pani przypadku wypadało by się zbadać pod kątem funkcjonowania tarczycy(anty-TPO, anty-TG, FT3, FT4, TSH), gospodarki cukrowej (krzywa cukrowa i insulinowa!) i paru innych rzeczy. Młodość także nie jest determinantem, w tym przypadku zdrowia, z mojego doświadczenia w pracy z pacjentami wynika, iż młodzi ludzie ze względu na styl odżywiania są strasznie zaburzeni metabolicznie...i chorują. Nie wiem o Pani nic, co mogło by mi pomóc określić rodzaj problemu, natomiast zdecydowanie ma Pani nadwagę (waga należna to 58 kg w Pani przypadku), stawiam więc na tarczycę i cały ciąg zdarzeń, które się za nią ciągną.
Pozdrawiam i życzę siły i determinacji!

Proponuję badania w kierunku chorób związanych z tarczycą. Warto też przez kilka dni zapisywać wszystko co Pani je i z takimi zapiskami udac się do dietetyka, aby przeanalizował czy dostarcza Pani odpowiednią ilość substancji odżywczych, które pomogą Pani schudnąć.

Witam. Może Pani się źle odżywia, najlepiej jakby Pani napisała co i o ktorej je wtedy łatwiej byłoby cos zmienić. Co do ruchu to warto byłoby dodać jakieś wzmacnianie. Moze ten ruch jest zbyt mało intensywny. Musi Pani jeść regularnie, ograniczyć węglowodany na rzecz białek, jeść dużo warzyw i nie podjadać między posiłkami. powodzenia