Alat i wysoki cholesterol

Witam i dziękuję za tak szybką odp. Wracając do mojego pytania i uzupełniając go, wynik LDL (137), HDL (40), trójglicerydy (103). Mam wiele tych wyników, więc podaję ostatnie. Co do tarczycy, była badana, podobno jest OK, nerki - wyniki z moczu są OK, tabletki tylko od cholesterolu, nawet przeciwbólowych nie biorę, bo wiem, że mają wpływ na wątrobę. Co do rodziny, mama ma też problem z cholesterolem. Co robić dalej?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wskazana jest zatem wizyta u doświadczonego internisty, który będzie miał możliwość zebrania dokładnego wywiadu - uzyskania szerokich informacji na temat ogólnego stanu Pana zdrowia, chorób występujących w rodzinie, zbada Pana i zapozna się z wynikami dotychczas przeprowadzonych badań. To pomoże mu postawić rozpoznanie lub ukierunkować dalszą diagnostykę i zalecić właściwe postępowanie.

Pozdrawiam