Alergia kontaktowa - w czym jest nonox?

Testy płatkowe wykazały mi uczulenie na NO NOX (trzy plusy +++). Co to jest? I gdzie to mogę znaleźć? Dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nonox odpowiada za alergię kontaktową. Jest składnikiem niektórych produktów gumowych.
Znajduje się głównie w oponach, dlatego najczęściej alergia ta występuje u mechaników samochodowych, pracowników stacji benzynowych itp.
U pojedynczych osób wystąpiło również uczulenie po kontakcie z piłkami tenisowymi, maskami do nurkowania, rękawiczki.

Pozdrawiam