Alergia na farby włosów i hennę

Witam:) Mam niepokojące pytanie ... Czy można jakoś wyleczyć uczulenie na farbę do włosów hennę itd..:) Muszę wiedzieć ponieważ mam praktyki z zawodu fryzjer i chcę wiedzieć czy muszę zmieniać swój zawód? Proszę o szybką odp:)

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Niestety alergii nie można wyleczyć.
W przypadku niektórych, bardziej popularnych alergenów możliwe jest odzczulanie za pomocą wielokrotnie przez kilka lat podawanych szczepionek. I tu skuteczność nie jest stuprocentowa.

W przypadku alergii na składniki farb do włosów nie są dostępne szczepionki odczulające. Osoby na nie uczulone, tak jak w przypadku innych alergenów muszą unikać czynników wywołujących reakcje nadwrażliwości.

Pozdrawiam serdecznie