Alergia na pierze - czy wysypka może być objawem?

Wysypka ma formę pokrzywki. Byłam z dzieckiem u lekarza i stwierdził, że to od jakiegoś jedzenia, ale nic nowego nie było podane. Trwa to już 3 tygodnie i bardzo powoli łagodnieje. Dziecko brało c****, Z**** i robione maście. Zastanawiam się, czy może to być uczulenie na pierze, choć miała już styczność z pierzem i nic nie było?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Teoretycznie każdy alergen może wywołać pokrzywkę - także pierze. Jeśli jednak dziecko miało wcześniej styczność z pierzem i nie występowały u niego żadne objawy alergii, należy przypuszczać, że przyczyną obecnego problemu jest ekspozycja na inną uczulającą substancję.

Pozdrawiam.