Alergia na sierść psa u 19-latki

witam ! Mam na imie Natalia i mam 19 lat , Jestem bardzo uczulona na psa, mam taką alergie że aż mam duszności częste kichanie ,katar , kaszel i ból gardła czasem lekki ból głowy. Mieszkam czasem u babci czasem i siostry a siostra Ma Haskiego który jest nasz wspólny i bardzo go kocham i nigdy bym nie oddała nawet jak bym miała umrzeć od tego . Czy mogę coś na to poradzić ? odczulić się ? ile to kosztuje ? i czy to bezpiecznie i czy to coś da ? bardzo mi zależy na tym. Pozdrawiam .

Pomimo Pani szczerego przywiązania do czworonoga, w przypadku nasilania objawów przy ekspozycji na sierść psa, wskazane jest unikanie kontaktu ze zwierzęciem. Leczenie zawsze będzie tylko objawowe. Najważniejsze jest unikanie ekspozycji. Stałe narażenie na alergeny doprowadzi do zaostrzenia przebiegu choroby. Diagnostykę najlepiej przeprowadzić ambulatoryjnie w poradni alergologicznej. Należy mieć skierowanie, np. od lekarza POZ.